IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Избори 2024
15:30 | 4 ноември 2024
Обновен: 15:14 | 8 април 2025

Глобяват председателите на секциите без видеонаблюдение

Такива са 63 в страната, сочат данните на ЦИК

По материала работи: Александър Дечев
Глобяват председателите на секциите без видеонаблюдение

ЦИК реши да се напишат актове на председателите на секции, които не са излъчвали на живо броенето на бюлетините, и от които няма записи. Такива са 63, сочат данните, предоставени от „Информационно обслужване”.

„Отговорност за включване на устройствата за излъчване носи председателят на СИК. Предлагам да дадем указания на РИК до края на тази седмица да съставят актове за установяване на нарушение на председателите на тези СИК, в които по данни на „Информационно обслужване” изобщо не са включени устройствата и няма направен запис на преброяването на бюлетините, на установяването на резултата и попълването на протоколите, така както изискват Изборният кодекс и решенията на ЦИК. След това актовете за установяване на административно нарушение да бъдат съставени в присъствието на лицата, да им бъдат връчени, след което цялата преписка да бъде изпратена на ЦИК за продължаване на действията по административно-наказателното производство”, заяви Росица Матева по време на заседанието на ЦИК.

Коментари

Новини Варна