Ден, след като се върна в парламента, БСП започна с атаките си срещу управляващите.
Този път като повод за това социалистите използваха Международния ден на детето, който се отбеляза всяка година на 1 юни.
"Утре отново ще застанем на някоя трибуна и ще декларираме, че най-големият капитал на една държава са нейните деца, нека днес да си припомним и Женевската конвенция за защита на правата на детето, чиито постулати са гладното дете да бъде нахранено, болното лекувано, недоразвитите да бъдат насърчени", коментира Весела Лечева.
Според нея точно заради това е време политиците да кажат истината.
А тя е, че България продължава да е най-бедната страна в ЕС, българските семейства са с най-ниски доходи, което се отразява на живота на децата.
"42% от децата у нас живеят в риск от бедност и социално изключване, има сериозни регионални неравенства, водим класацията по коефициент на детската смъртност, в достъпа до качествено образование все още сме далеч от целта", коментира Лечева.
Тя цитира и статистика, според която все повече малчугани посягат към наркотиците.
Така че от името на БСП Лечева отсече, че политиците трябва да се ангажират със създаването на условия за достъп до целодневна детска градина за всички, с улесняване на достъпа до образование в малките населени места.
Левицата иска още да се въведе семейно подоходно облагане, а работещите родители да получават данъчни облекчения за всяко дете.
За разлика от Весела Лечева, Милена Дамянова от ГЕРБ акцентира върху това, че управляващите полагат грижи за бъдещето на страната.
"Едно здраво общество не се създава от институции, а се създава от децата", посочи тя.
Според нея само тогава институциите градят държава, която създава велики дела в образованието, науката, културата.
Така че всяко действие на депутатите трябва да е насочено към осигуряване на щастливо детство на детето.
"Ние вярваме и работим за това да имаме силно образование и наука, защото само те ще ни помогнат да опазим традицията си и да живеем в модерния свят. Само те учат, че свободата и правото на демокрация са изконни права на всеки човек. Не можем да сме силни като нация, ако имаме разрушени семейни ценности и отнети права на семейството и на детето. Без общоприети стандарти в отношенията, се раждат пропуски не само между поколенията, а и в самото общество", заяви Милена Дамянова.