IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Пътна обстановка
21:00 | 22 април 2025
Обновен: 03:38 | 23 април 2025

МВР ще следи стриктно за дисциплината на пътя, обяви Митов

Всички областни дирекции са инструктирани да изследват участъците с висока концентрация на ПТП

По материала работи: Александър Дечев
МВР ще следи стриктно за дисциплината на пътя, обяви Митов

Снимка: БГНЕС

 

Всички областни дирекции на МВР са инструктирани, освен присъствие по пътя, да изследват пътните участъци с висока концентрация на пътнотранспортни произшествия, с указания когато се налага да поставят пътни знаци, така че шофьорите да придобият рефлекси и навици в тези участъци да бъдат особено внимателни. Това каза в Благоевград вътрешният министър Даниел Митов, където присъства на отчета на Областната дирекция на МВР

„Четирите години политическо безвремие склерозираха много системи. Всяка една администрация, всека една институция е загубила посока и сега трябва да я връщаме“, коментира вътрешният министър Даниел Митов, цитиран от БГНЕС.

Министър Митов подчерта, че огромният проблем си остава липсата на пътна инфраструктура в много райони, включително и Благоевград, където магистрала „Струма“ все още не е довършена.

„Помним зеления порив, с който правителството на така наречената „промяна“ спря доизграждането на АМ „Струма“. И сега 4 години по-късно трябва този процес да продължи. И това не важи само за „Струма“, важи и за АМ „Хемус“, важи и за връзките Юг- Север, Север -Юг. Важи за тунела под Шипка, за магистрала „Черно море“ и за какво ли не още“, допълни Митов.

Докато тази инфраструктура бъде построена МВР, заедно с останалите институции, ще следи стриктно за осигуряване дисциплината по пътя.

„Където се налага да се поставят и радари, патрули непрекъснато, така че шофьорите да придобият рефлекси и навици в тези участъци да бъдат особено внимателни“, каза още вътрешният министър.
Той добави, че като мярка за безопасност на пътя се очаква да бъдат закупени немаркирани автомобили, които да се влеят в трафика и да дисциплинират агресивни шофьори, шофьори на камиони, които нарушават правилата.

Коментари

Новини Варна