13:37 | 2 май 2014
Обновен: 03:26 | 8 октомври 2024

С турнир по борба отбелязаха Априлското въстание

По материала работи: Златина Добрева

В най-голямото село на територията на Варненска област – Цонево, се проведе традиционен турнир по борба. Той се организира по случай 138-годишнината от Априлската епопея. Ежегодното спортно събитие съвпадна и с най-голямата родова среща в селото. В турнира премериха сили над 60 участника в различни категории. За състезанието пристигнаха любители на борбата от София, Сливен, Варна, както и от селата Гроздьово, Партизани, Комарево, Николаевка. При мъжете до 60 кг първото място зае Нестор Несторов. Втори стана Делян Георгиев, а трети – Велентин Георгиев. В категорията до 80 кг фаворит е Антон Антонов, а второто и третото място бяха присъдени съответно на Иван Марков и Милен Милчев. Голямата награда спечели 28-годишният пожарникар Димитър Йорданов. Той е от село Комарево и е възпитаник на Спортното училище във Варна. Тренира борба от 1999 г., а миналата година е станал шампион на първенството за работници. Димитър Йорданов надви конкурентите си за титлата в най-тежката категория. На второ място остана Пламен Пашев, а на трето – Самет Хасан. Съдия на турнира бе Христо Филчев.