IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Избрано
14:01 | 22 юли 2014
Обновен: 13:01 | 15 април 2025

По 630 лв. на човек дават на пострадалите от „Аспарухово“

По 630 лв. на човек дават на пострадалите от „Аспарухово“

По материала работи: Златина Добрева
По 630 лв. на човек дават на пострадалите от „Аспарухово“

Общественият съвет към БЧК – Варна, който бе учреден в понеделник, реши единодушно помощта за всички пострадали от потопа в „Аспарухово“ семейства да бъде 630 лв. на човек. Отпускането на парите ще започне поетапно, след като средствата постъпят от страна на Националния съвет на БЧК в областната структура на организацията във Варна. Така ще бъдат подпомогнати общо около 554 семейства.
Средствата се разпределят съгласно официална справка с идентифицирани нужди на пострадали семейства, изготвен от дирекциите „Здравеопазване” и „Социално подпомагане” към община Варна. По предложение на зам.-кмета д-р Лидия Маринова предоставянето на целево финансово подпомагане ще започне от около 150 домакинства, които не са обхванати до този момент от предоставените парични помощи, от община Варна и от дирекция „Социално подпомагане”.
Допълнително неправителствените организации, членуващи в обществения съвет, в зависимост от собствените си ресурси ще разпределят материалните помощи във вид на оборудване, обзавеждане, храни и домакински препарати, но при отчитане на реално постъпилите до момента помощи към всяко пострадало семейство. За по-добра координация в това отношение продължава да функционира също сайтът www.helpvarna.com.
При своето учредяване общественият съвет прие правилник за своята работа, а така също и критериите за разпределяне на средствата от националната кампания на БЧК.
Ставри Стефанов

Коментари

Новини Варна