Варна °
fallback
Новини Варна
15:15 | 23 април 2025
Обновен: 01:48 | 24 април 2025

"Синьо лято": Изложение за храни и напитки в туризма се провежда край Варна

Форумът се провежда непосредствено преди активния летен сезон и среща ключови партньори от бранша

По материала работи: Слав Велев

KK "Златни пясъци"/Снимка: АРХИВ

В Курортен комплекс "Златни пясъци" започва двадесет и първото издание на ХОРЕКА форума „Храни и напитки за туризма & ХОСТ индустрия”. За Северното Черноморие участват малко повече от 125 компании, каза за БТА Тодор Сотиров, управител на фирмата организатор "Пачуърк". Той припомни, че форумът се провежда непосредствено преди активния летен сезон и среща ключови партньори от туристическия бранш. Домакин на проявата е хотел "Интернационал" в курорта "Златни пясъци". Сотиров допълни, че в изданието в курорта "Слънчев бряг", което ще се проведе на 29 април, участници са над 150 фирми, които ще представят своите продукти и услуги. Изданието на форума е 21-во.

Много сме щастливи, че интересът на фирмите изложители не намалява, а дори продължава да расте, коментира организаторът. По думите му през тази година почти 20 процента от фирмите на форума са нови. Имаме и значително чуждестранно участие през 2025 година - от Италия, Румъния, Белгия и други страни, каза Сотиров и допълни, че има много чуждестранни фирми, които искат да работят на българския пазар.

Освен традиционните храни и напитки на изложението има специален сектор, специална част, която ние наричаме Хост индустрия, което е като абревиатура на хотелско оборудване, системи и технологии, каза още Тодор Сотиров. По думите му са участват около 10-12 фирми, които представят хигиенни продукти, хотелски текстил, козметика и т.н.

В отговор на въпрос какви са очакванията за предстоящия летен сезон, Сотиров посочи, че хората от бранша, с които е разговарял, имат умерен оптимизъм за него. Те се надяват и по резервациите считат, че летният сезон няма да е по-слаб от миналата година, дори има плахи надежди, че е възможно да има лек растеж, обобщи той.

Автор на статията:
Слав Велев
ХОРЕКА изложение туризъм Варна Варна новини варна туризъм варна изложение туризъм храни и напитки храни напитки новини Тодор Сотиров
0 коментара
fallback
fallback