Варна °
fallback
Новини Варна
15:20 | 18 януари 2025
Обновен: 07:01 | 10 април 2025

Бранимир Балачев призова Благомир Коцев да подаде оставка

Варна е в изключително тежко състояние, смята депутатът от ГЕРБ

По материала работи: Александър Дечев

"Варна е в изключително тежко състояние. Управлнието на кметския екип е толкова слабо, че не може да се справи с решаването на елементарни проблеми". Това каза в предаването „Позиция“ на Радио Варна депутатът от ГЕРБ/СДС Бранимир Балачев. Той посъветва кметът Благомир Коцев да подаде оставка и намекна, че е възможно да има протести срещу неговото управление.

По повод редовното правитество на Росен Желязков, гласувано в четвъртък от депутатите, Бранимир Балачев заяви: „Този кабинет се дължи на нашия инат и готовността ни да водим дълги и тежки преговори. Имаше много отстъпки от наша страна, които направихме заради умората на хората от избори и необходимостта от редовен кабинет. Тежкото обаче тепърва предстои. Държавата е в хаос“.

„Управлението ще е успешно, стига някой да не си изтърве нервите. Ако следващите десетина дни, в които ще се уточнят персоналните назначения, се намери изход, от там нататък ще започне нормалното движение на едно правителство. Уточняват се областни управители. Варненският областен управител се справя чудесно, като експерт. При положение обаче, че имаме тежък сблъсък в Общинския съвет, е възможно да се търси някакво друго решение за областен управител, който по-политически да погледне върху управлението на града и областта“, каза още Бланимир Балачев.

Автор на статията:
Александър Дечев
Бранимир Балачев Бранимир Балачев Благомир Коцев Бранимир Балачев Коцев оставка Бранимир Балачев депутат
1 коментара
fallback
fallback