Варна 14°
fallback
Новини Варна
11:15 | 27 септември 2024
Обновен: 07:03 | 22 ноември 2024

Започва изграждането на канализационен колектор на входа на Варна

Затварят ключово кръстовище, ремонтите са разделени на етапи

По материала работи: Александър Дечев

За 1 октомври т. г. е планирано началото на изграждането на едно от основните съоръжения по големия ВиК-проект на Варна - канализационен колектор с голям диаметър и две канализационни шахти, съобщава БТА. 

Съоръжението ще бъде направено на територията на кръстовището на входа на града от магистрала „Хемус“ - на бул. „Република“ и бул. „Владислав Варненчик“. По план работата по обекта трябва да приключи за 120 дни.

Заради традиционно големия трафик в района е постигнато съгласие между Общината, ВиК и фирмата-изпълнител на строителните дейности – ДЗЗД „Пчелина 2020“, кръстовището да не се затваря изцяло, допълниха от дружеството. Строителните дейности са разделени на етапи. Вече са определени обходни маршрути, за които ще бъдат поставени информационни табели.

Влизащите във Варна ще слизат от магистралата по рампата до „Бизнес парк“. След това лекотоварният трафик ще се движи по бул. „Сливница“ и бул. „Цар Освободител“. Тежкотоварните коли ще бъдат насочвани по бул. „Атанас Москов“ към бул. „Девня“.

На излизащите от Варна по бул. „Владислав Варненчик“ ще бъде препоръчано още от кръговото на автогарата да карат към бул. „Девня“ и след това - към бул. „Сливница“ и бул. „Цар Освободител“.

На самото кръстовище, където ще се извършват строителните работи, ще бъде направена временна организация на движението. То ще бъде двупосочно по едно от платната на бул. „Вл. Варненчик“.  

В първия етап от строителството ще бъде изцяло затворен и бул. „Република“ - в участъка от кръстовището с бул. „Владислав Варненчик“ до  кръговото кръстовище с ул. „Уста Колю Фичето“, посочват още от водното дружество.

Автор на статията:
Александър Дечев
тръбопровод водопровод Варна задръстване Варна кръстовище Варна входа на Варна АМ Хемус ВиК Варна ВиК вода и канал
0 коментара
fallback
fallback