Обновен: 22:00 | 10 септември 2024

Ден на спринта организират във Варна

Началото е на 18 април от 10.30 часа

По материала работи: Златина Добрева

На 18 април от 10.30 ч. на Спортен комплекс „Локомотив” ще се проведе Ден на спринта. Състезанието се организира от спортен клуб по лека атлетика „Евър” с подкрепата на община Варна.

Право на участие имат всички желаещи от съответните възрастови групи:

60 м гладко бягане – финал по време
- Момичета и момчета родени 2006 г. и по-малки
- Момичета и момчета родени - 2004/2005 г.
- Момичета и момчета родени - 2002/2003 г.

100 м гладко бягане финал по време
- Момичета и момчета - 2000/2001 г.
- Девойки и юноши младша възраст- 98/99 г.
- Девойки и юноши старша възраст – 96/97 г.
- Жени и мъже – 95 г. и по-големи.

Първите 8 най-добри от всички времена на 100 м (без значение в коя възраст) и при двата пола имат право да участват и на 200 м, като купите „Спринтьор на Варна“ и „Спринтьорка на Варна“ ще получат състезателите с най висок резултат на 100 м + 200 м.

Всички победители и класираните до 3-то място в съответните възрасти ще бъдат наградени с медали, а класиралите се до 6-о място – с грамоти.

Носителите на приза "Спринтьор на Варна" и "Спринтьорка на Варна" ще получат и парична награда в размер на 100 лв.
Участниците трябва да носят лична карта или акт за раждане, предупреждават от община Варна.