Варна °
fallback
Живот
21:46 | 24 януари 2017
Обновен: 16:58 | 28 април 2025

Грипът разболява още месец

Това съобщи главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев

По материала работи: Борис Проданов

Грипната епидемия отминава, като повечето области вече излязоха от епидемични стойности. До средата на февруари отделни заболявания ще продължат да се регистрират. Това съобщи главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев.

 

„Съвпадението с коледните и новогодишните празници оказа доста влияние върху регистрацията“, обясни експертът по повод пика на грипа, който тази година дойде месец  по-рано.

 

„Така или иначе и в България, и в другите страни от Балканите и Европа вървим към приключване на сезонната грипна епидемия“, уточни той пред „Фокус“.

 

По думите му  вирусът се характеризира с класическите симптоми, но тази година има две разлики. „Едната е, че епидемията беше доста интензивна – в смисъл, че засегна доста хора, но същевременно бяха класически симптомите. Без изненади както като клинична картина, така и като засегнати групи и без някакви изключително тежки, различни от очакваното усложнения. Така че, ако трябва да обобщим, много хора боледуваха, но не много тежко“, заяви д-р Кунчев.

trud.bg

 

Четете още  Храни и напитки, които пречат да оздравеете

 

 

Автор на статията:
Борис Проданов
0 коментара
fallback
fallback