Варна °
fallback
Живот
15:53 | 15 август 2014
Обновен: 03:22 | 29 април 2025

Сляп мъж постави рекорд: кара кола с 323 км/ч

Сляп мъж постави рекорд: кара кола с 323 км/ч

По материала работи: Ставри Таргов

Слепият пилот любител Майк Нюман от Манчестър е поставил нов рекорд: той е развил с автомобил "Нисан Джи Ти - Ер" (Nissan GT-R) скорост от 323,2 км/ч, съобщава сайтът Worldcarfans.

Предишният рекорд на 52-годишния бизнесмен е от октомври миналата година, когато с "Порше 911" (Porsche 911) е развил на магистрала в Лестършир 299 км/ч. Сега опитът е бил направен на писта на летище Евингтън в Северен Йоркшир.

Там той е успял да постигне средна скорост от 323,2 км/ч. Двигателят на Нисана е изработен по поръчка, а мощността му е 1200 конски сили.

По време на опита Нюман е бил съвсем сам в автомобила, като е получавал указания по аудиоустройство в колата от пастрока си.

Въпреки силния вятър и дъжда, слепият пилот любител е изминал четири пъти трасето в двете противоположни посоки със средна скорост от 323,2 км/ч., съобщава Dnes.bg.

Черно море

 

Автор на статията:
Ставри Таргов
0 коментара
fallback
fallback