Михаела Филева и Nickname, етно-джаз формацията „Лот Лориен”, Християна Дънкова и АМИРА са българските изпълнители, които тази година ще атакуват наградите на поп-рок-джаз феста „Откритие 2014” във Варна. В конкурсните категории за най-добър изпълнител и за песен на 17 и 18 май в ДТ „Стоян Бъчваров”, певците от България ще влязат в музикален дуел с изпълнители от още 17 държави.
На сцената на „Откритие 2014” Михаела Филева и Nickname ще представят баладата „Има ли начин” по музика, текст и аранжимент на Графа. Певицата участва за втори път на фестивала „Откритие”. През 2009-а тя спечели трета награда в конкурса за песен с композицията „Аз не знам” на младия автор Петко Савов. Преди по-малко от 2 месеца новият музикален дует на България предизвика мини „пожар” сред феновете на родната поп-музика. В официалното видео на баладата „Има ли начин”, режисирано от Васил Стефанов, двамата певци демонстрираха горещи любовни сцени. За много кратък период атрактивният клип стана популярен и надхвърли 87 000 гледания в YouTube.
В момента Михаела Филева е една от най-популярните български поп-изпълнителки. Сред хитовите й парчета са „Когато ти трябвам”, „А дано, ама надали”, „Приливи и отливи”, а сингълът „Опасно близки” стана най-излъчваният в национален ефир и официален хит №1 за 2013 г. През същата година певицата стана „Жена на годината” в категория "Музика" на БГ списание.
Освен в конкурсната програма на фестивала, Михаела и Nickname ще участват и като гост-изпълнители. Специално участие в рециталната програма на „Откритие 2014” ще има и Орлин Павлов. След актьорските си ангажименти в киното, сега чаровният поп-певец ще влезе в ролята и на член на международното жури в конкурсните вечери на фестивала.
Две популярни имена от варненската сцена ще видим в категорията за най-добра песен. Това са етно-джаз формацията „Лот Лориен” - носители на наградата „Варна” за музика през 2013 г. и младата варненска поп-надежда АМИРА.
„Лот Лориен” подготвят най-новата си композиция „Вместо мен”. Песента е в синхрон с пъстрия многожанров стил на формацията и тя отново ще предложи на публиката колаборация от български и чуждестранен фолклор, класическа музика, джаз, блус и прогресив рок, съобщи един от създателите на „Лот Лориен” - китаристът и композитор Кирил Георгиев. Вокалистката на групата Християна Дънкова ще направи и солово участие в конкурса за изпълнител.
АМИРА ще представи България и в двата конкурса. Зад артистичния псевдоним на певицата от Варна стои красивата Боряна Христова, която е не само изпълнител, но и автор на музика. Била е част от трио „Сахара”, което е сред участниците на „Откритие 2009”. През 2010 АМИРА представя България като млад изпълнител и автор на музика в Гърция на фестивала Eurovoice, където специални гости са Енрике Иглесиас и Памела Андерсън. Талантливата варненка има в кариерата си 3 награди Гран при от наши и международни конкурси и сега целта й е една от големите награди на „Откритие 2014”.
Под китарния съпровод на Йордан Йорданов, АМИРА ще представи песента Crazy от репертоара на американския дует Gnarls Barkley в състезанието за най-добър изпълнител. В конкурса за песен, варненката ще атакува наградите с композицията Love again, която е по нейна музика и текст на Яна Табакова, аранжимент DJ Роско.
Михаела Филева и "Лот Лориен" сред участниците в "Откритие 2014"
Михаела Филева и "Лот Лориен" сред участниците в "Откритие 2014"

-
09:40 | 25.04.2025 Крими
Арестуваха 46-годишен варненец за кражба от заложна къща
Взел си телефона и избягал, без да плати 1400 лева
-
22:00 | 24.04.2025 Новини Варна
Обучение по киберсигурност и превенция на онлайн разпространението на наркотици и вейпове във Варна
Лектор ще бъде проф. д-р Илин Савов – утвърден експерт в областта
-
16:30 | 24.04.2025 Новини Варна
Затвор за мъж, свил парфюми и капсули за пране от дрогерия във Варна
38-годишният апаш имал предходна съдимост
-
11:00 | 24.04.2025 Новини Варна
Заловиха двама варненци с дрога
В тях полицаите открили марихуана и метамфетамин
-
10:00 | 24.04.2025 Новини Варна
Кьоркютук пиян грузински шофьор заби камиона си във влак край Варна
Тренът пътувал към Добрич
-
16:45 | 23.04.2025 Новини Варна
Съдът взе мотора на пиян водач във Варна
45-годишният мъж карал с концентрация на алкохол от 2,64 на хиляда, според химическа експертиза
-
11:15 | 23.04.2025 Новини Варна
Бъдещи съдебни администратори посетиха Административен съд – Варна
Инициативата се проведе в рамките на „Седмица на правото“
-
13:00 | 19.04.2025 Новини Варна
Арестуваха грабител, нападнал жена в центъра на Варна
36–годишният жител на Девня измъкнал със сила телефона от ръцете на жертвата си
-
12:20 | 19.04.2025 Новини Варна
Трима солидно почерпени шофьори изтрезняха във варненския арест
Задържаха 47-годишен водач, след отказ от тест за наркотици
-
11:00 | 19.04.2025 Новини Варна
Засилено полицейско присъствие във Варна днес
До 21 април на територията на областта ще се провеждат специализирани операции по безопасност на движението
-
19:30 | 16.04.2025 Новини Варна
Дебати на правна тема за ученици проведе Районен съд – Варна по повод Деня на Конституцията
Четири отбора от Пета езикова гимназия, кръстосаха аргументи в съдебната зала
-
18:30 | 16.04.2025 1 Новини Варна
Студенти и ученици посетиха окръжните съд и прокуратура във Варна за Деня на Българската конституция
Бъдещите икономисти имаха възможност да влязат и в архива на съда, където се съхраняват съдебни актове на 130 години
-
Във Варна започва обработка на кестенови дървета
Работниците ще действат от 22 ч. вечерта до 2 ч. сутринта
-
Авария оставя част от "Владиславово" без вода
Ето къде и до кога ще бъде проблемът
-
Арестуваха дилър на наркотици край Варна
В имот, който обитавал, намерили изключително модерно оборудване и марихуана
-
11:15 | 25.04.2025
Проф. Игнатов: Учебното съдържание се нуждае от промяна
-
11:00 | 25.04.2025
МВнР с важно предупреждение към пътуващите за Белгия
-
10:45 | 25.04.2025
Майка и близнаците й са в болница след катастрофа на пътя Бургас - Варна
-
10:30 | 25.04.2025
Във Варна започва обработка на кестенови дървета
-
10:15 | 25.04.2025
Авария оставя част от "Владиславово" без вода
-
10:00 | 25.04.2025
Хороскоп за 26 април 2025
-
13:15 | 23.04.2025
Силен трус в Турция, усети се и в България
-
16:00 | 23.04.2025 1
Варненци се стреснаха от земетресението в Турция
-
09:45 | 24.04.2025
Хороскоп за 25 април 2025
-
14:00 | 24.04.2025
Ново 20: Работещите ще плащат повече за ток
-
11:45 | 24.04.2025
Мъж полетя от въртележка в лунапарк
-
10:00 | 24.04.2025
Кьоркютук пиян грузински шофьор заби камиона си във влак край Варна
Коментари