Снимка: X
Илон Мъск "погреба" първородния си син Ксавие, след като той сменил пола си през 2020 г. Милиардерът обвини лекарите и идеологията на вокизма за случилото се.
„Изгубих сина си. Синът ми Ксавие е мъртъв, убит от вируса на вокизма“, каза Мъск в интервю с психолога Джордан Питърсън за Daily Wire. През 2020 г. синът на Мъск, който тогава беше на 18 години, смени пола си и стана Вивиан Джена Уилсън.
Преди да промени пола си, Ксавие приема блокери за пубертета. 53-годишният милиардер твърди, че буквално е бил „принуден“ да подпише разрешение за приемане на тези средства, заплашван, че в противен случай детето му може да се самоубие. Илон призна, че е бил объркан и не е разбирал какво се иска от него. Ситуацията се влошила от избухването на пандемията от коронавирус. В едно интервю Мъск нарича тези блокери „лекарства за стерилизация“. „Никой не ми обясни, че блокерите на пубертета всъщност са лекарства за стерилизация. Така че по същество аз загубих своя син. Не мога да го наричам с името, което му дадохме при раждането, защото смени пола и името си“, каза милиардерът.
Мъск обвини идеологията на вокизма за случилото се и я нарече зло, за чието пропагандиране хората трябва да бъдат вкарвани в затвора. След историята със сина му той се закле да унищожи вируса на вокизма.
По-късно в социалните мрежи Мъск добави, че синът му се родил гей и „малко аутист“. „Това са два признака, които допринасят за половата преориентация. Научих за това, когато беше на около четири години. Той избираше дрехи за мен, например сако, и ми казваше, че е „невероятно!“ Той също обичаше мюзикъли и театъра, но не беше момиче.“
Наскоро стана известно, че Илон Мъск ще се премести от Калифорния в Тексас и ще премести там централите на SpaceX и X (бившият Twitter) заради новия калифорнийски закон за защита на правата на ЛГБТ учениците. Според закона роднините на детето не могат без неговото съгласие да разберат от училището, ако детето им e споделило публично желаната сексуална ориентация или е поискало да бъде наричано с друго местоимение. Този закон не се хареса на Илон Мъск, който каза, че това е „последната капка“. „Преди около година дадох ясно да се разбере на губернатора Нюсъм, че закони от този характер ще принудят семействата и компаниите да напуснат Калифорния, за да защитят децата си”, посочи милиардерът.