Варна °
fallback
Живот
08:45 | 2 юли 2021
Обновен: 12:22 | 19 април 2025

Юли – слънчев и спокоен, но с магнитна буря. Кога да я очакваме?

Глава може да ни боли и на изборите

По материала работи: Ставри Таргов

Статистиката показва, че юли е един от най-спокойните месеци по отношение на магнитното поле въпреки големите горещини и осезаемото въздействие на Слънцето.

Такова се очертава да бъде магнитното поле и през следващите няколко седмици, се казва в прогнозата за юли за магнитното поле на Националния институт по геофизика, геодезия и география /НИГГГ/ на БАН, пише "Стандарт".

Според прогнозата за магнитните бури на НИГГГ- БАН само на 12 юли се очакват смущения в магнитното поле.

"Леки смущения се очакват само в деня след изборите, затова ви призоваваме да гласувате, за да сте сигурни, че ако ви боли главата след това, виновни ще са само слънчевите изригвания", коментират шеговито учените от Националния институт по геофизика, геодезия и география на БАН, предава БТА.

Автор на статията:
Ставри Таргов
маггнитни бури юли
0 коментара
fallback
fallback