09:47 | 20 октомври 2014
Обновен: 09:07 | 7 септември 2024

Радина Филипова в Топ 6 на "Гран при"

Варненка е 7-ма в "Гран при"

Варненката Радина Филипова записа 2 шести и 1 седмо място на финалите на отделните уреди на турнира "Гран при" по художествена гимнастика в Берлин (Германия). Филипова, която в събота завърши седма в многобоя, се нареди шеста на финала на обръч с оценка 16,250 т. Грацията на "Чар-ДКС" е шеста на лента с 16,066 т. и седма на бухалки с 16,350 т.
На финала на топка Филипова не участва. Победителката в многобоя Мария Титова (Русия) взе златните медали на обръч с 18,250 т., на топка с 18,416 т. и на лента със 17,066 т. На бухалки първа се класира Яна Бережко-Маргграндер (Германия) със 17,250 т. В надпреварата участваха гимнастички от 11 държави.