09:33 | 20 октомври 2014
Обновен: 09:03 | 7 септември 2024

"Титан" донесе във Варна 2 отборни титли

Тежкоатлетите на „Титан” (Варна) се представиха блестящо на завършилото в Сопот държавно лично отборно първенство. Те спечелиха 2 златни медала в отборното при мъжете и кадетите и станаха бронзови при момчетата. Варненци имат в актива си още 3 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медала в индивидуалната надпревара.
Десислава Стоянова при кадетките стана шампионка на кат. до 63 кг. При кадетите Николай Георгиве също е първи при 85-килограмовите. Двамата са от спортното училище "Г. Бенковски".
Костадин Петров при мъжете спечели злато в кат. + 105 кг. Той е на лагер с националния отбор, както и Николай Георгиев. Сребърните отличия са за Стоян Петров, Христо Христов, Христо Малердос, Хенрих Тергаманян и Денислав Хараланов. Всички те са възрастова група момчета. С бронзови медали се завърнаха Радослав Демичов при момчетата, Мирхан Мехмед при кадетите и при мъжете Мелкан Папазян и Александър Иванов. Всички тези състезатели в „Титан” (Варна) имат за треньор Живко Николов.