14:50 | 19 октомври 2014
Обновен: 09:01 | 7 септември 2024

„Морето” разби „Берое” с 4:0

Домакинството на „Черно море” на „Тича” срещу „Берое” донесе успех с на варненци с разгромното 4:0 пред около 2500 зрители на „Тича“. Почти 200 фенове на „Берое” подкрепяха заралии в този мач от XII кръг на А група.
Мирослав Манолов откри резултата от дузпа в 22-ата минута. Коконов бе спънат от Ковачевич. Матиас удвои в 36-та минута. Гостите след меле уцелиха страничната греда в 40-та минута, но само толкова бяха положенията им през първата част.
В 64-ата минута Живко Петков напредна на скорост от ляво и върна назад за Симеон Райков, който стреля, но Благой Макенджиев изчисти в корнер. След изпълнението топката беше центрирана в наказателното поле от Райков където след разбъркване защитата изпусна Кирил Котев. Капитанът на "Черно море" вкара от близка дистанция за 3:0.
Превесът на варненци имаше тотален харектер след почивката и гол на Райков дори беше отменен заради засада в 85-ата минута. Минута след това той обаче вкара и редовно попадение след асистенция на Матиас. Китанов се контузи тежко в добавеното време при единоборство за висока топка. Оказа му се медицинска помощ и напусна терена. Заради липсата на смени на вратата застана Мирослав Манолов, който дори спаси гол. Травма в края на мача получи и Слави Сталев. Ако контузията на Китанов се окаже според прогнозата - счупен крак, то стражът на "Морето" ще трябва още днес да претърпи операция, а ще отсъства от терените поне половин година.
„Черно море” – „Берое” 4:0
Манолов (22-д), Матиас (37), Котев (64), Райков (86)
„Черно море”: Китанов, Венков, Котев, Ал. Александров, Паланков, Дос Сантос, Буркхардт (89 - Слави Сталев), Расим (60 – Петков), Курьор, Коконов, Манолов (57 – Райков)
Жълти картони: Паланков, Манолов, Червен картон: Крис Гади
Съдия: Станислав Ставров

Никола Спасов използвал нова схема за игра
Наставникът на Черно море Никола Спасов бе особено щастлив след разгромната победа над Берое с 4:0. Треньорът на "моряците" благодари на собствениците на клуба за това, че издържат отбора вече 10 г.
"Много сме щастливи от играта и резултата. Доволни сме, че успяхме да зарадваме хората, които дойдоха да ни подкрепят, и нека тази победа е подарък за холдинга, който издържа отбора повече от 10 г. Новата схема, която използвах, в началото доведе до неувереност сред играчите, но после даде резултат. Всъщност аз не бих я нарекъл нова, тъй като по този начин играхме в Созопол за купата и през второто полувреме срещу ЦСКА. Берое също има принос за добрия мач, тъй като игра отворен футбол, но ние тотално ги надиграхме. За съжаление дадохме свидна жертва накрая. В момента Георги Китанов е на преглед в спешния кабинет, но първите предположения са, че става въпрос за счупен крак", каза Спасов пред медиите след срещата.