15:11 | 8 октомври 2014
Обновен: 17:30 | 7 септември 2024

Младшата на “Морето” победи “Дунав” (Рс) с 3:1

В мача от ХІІ кръг на Елитната футболна група до 17 г. срещу "Дунав" (Русе), игран на стадиона под Аспарухов мост във Варна, моряците” имаха трудно начало. Още във 2-ата минута голмайсторът Валентин Йосков вкара топката в мрежата, но попадението беше отменено. Противно на всякаква логика гостите откриха при първата си атака в 8-ата минута след колективна грешка в отбраната на “Черно море”. Справедливостта обаче възтържествува в 18-ата минута, когато резултатът беше изравнен от Касабов след меле в наказателното поле на “Дунав”.
Варненци нанесоха своят удар в първите минути на второто полувреме. Почти веднага след подновяването на играта топреализаторът Валентин Йосков покачи на 2:1 след асистенция на Илиан Илиев. В 48-ата минута пак Йосков оформи резултата, вкарвайки отсъдената дузпа за нарушение срещу Кристиян Събев.
Треньорът Калоян Георгиев сподели за Медийна група “Черно море”, че е доволен от резултата, но не и от видяното на терена. Момчетата му си върнаха 3-ото място в първенството. На 22 октомври варненци гостуват на “Литекс” в Ловеч.
“Черно море U17”: Христо Ковачев, Валери Христов, Христо Илиев, Светослав Павлов, Николай Николаев, Мартин Петров, Румен Касабов, Кристиян Събев, Костадин Димитров, Илиан Илиев, Валентин Йосков (Габриел Атанасов, Слави Славов, Симеон Симеонов, Марин Сираков).