16:37 | 27 септември 2014
Обновен: 05:12 | 7 септември 2024

Два бронза за нашите в Балкан Бреслау Рали 2014

С две трети места за България завърши днес международния оф-роуд маратон Балкан Бреслау Рали 2014. При мотоциклетите, Димитър Боевски взе бронза при дебютното си участие в тежката надпревара. Първи в категорията се класира Юен Беат, следван от Франц Роксалан. При крос-кънтри автомобилите Десислав Славчев и Маргарита Стайнова се класираха трети, след като спечелиха днешния последен етап. Безспорен шампион в категорията стана израелецът Раз Хайман с бъги Pointer, втори се класира немският оф-роуд шампион Франк Стенски. В категорията на ATV-четириколките победата в Балкан Бреслау Рали отиде при чешкия пилот Томас Кубиена. Втори завърши сънародникът му Далибор Пика, а третото място остана за французина Ерик Мошоса. В класа на SSV бъгитата, титлата си от миналата година защити французойката Леа Готие, а в екстремния трофи клас триумфира победителят от Балкан Бреслау 2012 Мартин Хеле от Германия.