04:55 | 24 юни 2014
Обновен: 06:47 | 18 октомври 2024

Мексико отнесе Хърватия и се класира за осминафиналите

По материала работи: Златина Добрева

С шеметна игра през второто полувреме Мексико победи Хърватия с 3:1 и се класира за осминафиналите на световното първенство."Ацтеките" нанесоха решителен двоен удар в рамките на само три минути. Първо капитанът Рафаел Маркес откри резултата в 72-та минута, засичайки с глава центриране от корнер.Само три минути по-късно Андрес Гуардадо завърши контраатака, минала през влезлия като резерва Хавиер Ернандес и Орибе Пералта.В 82-та минута Маркес асистира за третия гол на Чичарито, който засече отблизо с глава на празна мрежа. Малко преди края Иван Перишич върна един гол след хубава асистенция на Ракитич, пише gol.bg. Това обаче бе всичко позитивно за Хърватия, която завърши с 10 души заради директен червен картон на резервата Анте Ребич.Така Мексико се класира на второ място в групата и на осминафиналите ще играе срещу Холандия.