09:13 | 17 юни 2014
Обновен: 22:22 | 1 септември 2024

Спортното училище обра медалите в първенствата

Oткриват учебната година в Спортното в понеделник

Спортното училище „Г. Бенковски” (Варна) има с какво да се похвали в провелите се миналата седмица държавни и международни първенства. Възпитаниците на школото обраха медалите. Катерина Маринова (художествена гимнастика) игра 3 финала на европейско първенство при девойките в Баку: 4-то място на обръч и бухалки и 6-то на лента! С този резултат извоюва квота за участие в Младежките олимпийски игри в Китай.
В борбата класически стил на държавно лично-отборно първенство кадетите спечелиха 5 медала (3 титли и 2 бронза) и отборна купа за 3-ото място. Шампиони са Борислав Емилов, Междун Ахмедов и Валентин Григоров, с приз за най-техничен състезател.
Боксьорът Душко Михайлов на държавно лично-отборно първенство за младежи (2-ри кръг) отново е шампион в категорията си - до 56 кг.
Плувкинята Василики Кадоглу на държавно лично-отборно първенство „Весел делфин” за 11-годишни спечели 7 златни медала и подобри 3 национални рекорда.
Кадетките-баскетболистки спечелиха шампионска титла на финалите на държавното първенство, а момчетата в тази възраст са бронзови медалисти.
На държавното първенство „Купа България” по спортна гимнастика за детско-юношеска възраст учениците завоюваха 5 медала. В държавния индивидуален шампионат за девойки младша възраст гребкините Полина и Симона Костадинови спечелиха титлите на двойка скул.