Варна 17°
13:54 | 15 юни 2014
Обновен: 20:29 | 10 септември 2024

Камило Плачи провали “лъвовете” и в Русия

Националният волейболен тим на България допусна 6-та поредна загуба в Световната лига. Възпитаниците на Камило Плачи отстъпиха и във втория мач срещу Русия. След поражението с 0:3 гейма в събота, днес националите ни паднаха със същия резултат: 20:25, 21:25, 23:25.
Мачът започна с предимство за Русия, но “лъвовете” стигнаха до 3:3, а след ас на Тодор Алексиев България излезе напред с 4:3. Домакините обаче успяха да върнат незабавно точката за ново равенство. Срещата продължи да върви точка за точка, като нито един от тимовете не успя да наложи надмощие. След две успешни блокади от страна на българския тим, момчетата на Камило Плачи натрупаха 2 т. преднина, но веднага след това руснаците реализираха 2 безответни точки за 7:7. При точка преднина за България дойде и първото техническо прекъсване в срещата. Две поредни успешни атаки на Мусерский се стигна до 9:9, а след ас на руснаците доведе нещата до обрат и преднина за домакините. Настойчивостта на домакините им донесе още четири точки, за да се стигне до 14:11. Второто техническо прекъсване в първия гейм дойде при преднина от 3 т. в полза на руснаците – 16:13.
Възпитаниците на Камило Плачи показаха стара слабост, като започнаха да губят решаващи точки от сервис, което допълнително улесни руския тим. Преднината на домакините се натрупа до 5 т. – 22:17, при което българският селекционер поиска втори таймаут в мача. Домакините продължиха да играят спокойно и да увеличават преднината си, за да се стигне до затваряне на гейма при 25:20.
Вторият гейм отново започна точка за точка, за да се стигне до 3:3. И трите точки в полза на българския състав бяха дело на Тодор Алексиев. Последва блокаут на Скримов, което доведе до 4:3 в полза на България. Русия отново взе лека преднина, но след 4 поредни точки за националите ни резултата стана 10:8 в полза на родните волейболисти, след което веднага руският селекционер поиска прекъсване.
При 15:15 дойде поредната грешка при изпълнение на сервис от българска страна, а веднага след това бе поискано и втори таймаут в гейма. Павлов реализира страхотна точка по диагонала, за да запази преднината на “сборная“, а Скримов отново прати топката далеч в аут след изпълнение на начален удар. Русия не изгуби инициативата до самия край на втората част и заслужено затвори гейма при 25:21.
Третата част бе най-равностойна в мача, но въпреки това, тимът на треньора Андрей Воронков успя да вземе своето. След като натрупа преднина в начало на третия гейм, българският тим отстъпи инициативата и допусна домакините да направят обрат. Въпреки че преднината на “сборная“ не бе толкова голяма до самия край, все пак “спорная” приключи спора при резултат 25:23 и практически подписа уволнението на Камило Плачи.