07:02 | 14 юни 2014
Обновен: 10:33 | 5 октомври 2024

Чили укроти "кенгуратата"

По материала работи: Златина Добрева

Чили победи Австралия с 3:1 в атрактивен двубой от група "B" на световното първенство по футбол в Бразилия, състоял се на стадион "Арена Пантанал" в Куиаба.Чили започна мача много силно и вкара два гола в рамките на три минути още в самото начало, разтърсвайки здраво своя съперник.Първо Алексис Санчес откри резултата след разбъркване в наказателното поле на противника, пращайки топката в долния десен ъгъл. После Хорхе Валдивиа реализира страхотен гол с изстрел от тринайсетина метра в горния ляв ъгъл.По всичко личеше, че интригата се е изпарила, но Тим Кейхил не мислеше така. Ветеранът намали след хубав удар с глава, засичайки центриране на Франич. След почивката гол с глава на Кейхил правилно бе отменен заради засада.Австралия бе по-активният отбор през втората част, но не успя да изравни. В добавеното време Жан Бусежур реализира трети гол за Чили, който излезе на второ място в групата. Лидер е Холандия, на дъното на класирането е световният шампион Испания. dnes.bg