Варна 17°
09:52 | 10 юни 2014
Обновен: 19:49 | 9 септември 2024

Варненски ловци на вятър с успех в Bospfоrus Сup

Екипажът на яхта Elan 410 с шкипер Георги Михов от ОМК „Несебър” спечели титлата в клас IRC 2 и 9-та позиция в генералното класиране на завършилата вчера престижна международна регата Bospfоrus Сup.

В гонките иначе стартираха общо 3 български лодки, които показаха джентълменско поведение и се представиха успешно. Между тях са екипажите на варненските яхти "Петра" с шкипер Никола Дуков (световен шампион по ветроходство за аматьори) и "ЛЗ Яхтинг" с шкипер Лъчезар Братоев. Те заеха съответно 9-о и 10-о място в класа си (IRC 1 и IRC 2) и 8-о и 33-о място в генералното подреждане.

Състезанието се проведе за пореден път под патронажа на градоначалника на Истанбул Кадир Топбаш, както и на градската управа на мегаполиса. Регатата протече в Босфора и е един от най – оспорваните и атрактивни ветроходни форуми в света.

Гонките се проведоха в 3 поредни дни – от 6 до 8 юни.

Днес в 20 ч. е официалното закриване и награждаването на победителите.