Варна 22°
14:32 | 11 март 2014
Обновен: 17:57 | 18 септември 2024

Варненци блестят за национала

Юношеският национален отбор на България до 17 г. (родени 1998 г.) загуби с 1:2 приятелския мач с Черна гора, който се игра на стадион „Севтополос” в Казанлък. За състава на Александър Георгиев това бе първа проверка за 2014 г. Именно тази формация на „лъвовете” ще е и домакин на Евро 2015.
В 19-та минута Георги Русев изпълни корнер, Кристиян Славов засече с глава, но Матия Глигорович спаси. Минутка след изтичането на половин час игра гостите поведоха след ъглов удар.
Само 60 секудни преди почивката Валентин Йосков изравни. Милен Александров центрира от фаул от ляво на вратата на черногорците, нападателят на „Черно море” се пребори с четирима бранители и с левия крак бе безпогрешен – 1:1.
Веднага след центъра Черна гора поведе повторно.
След почивката България тотално овладя играта, но атаките ни бяха спирани от отлично подредените в защита гости. Треньорът Александър Георгиев предприе и известен риск, залагайки на схема с трима в отбрана в последните 10 минути.
Чак в 76-та минута „морякът” Валери Христов успя да пробие защитата на Черна гора, но извеждащият му пас към Павел Головодов бе пресечен в последния миг. За „лъвчетата” не игра третият „моряк” – Стоян Илиев.
Утре двата тима ще се срещнат отново, но в Трявна. Началото е в 13 ч.
Съставът на България (U17): Даниел Наумов (41 – Илиян Узунов), Здравко Дерменов (41 – Валери Христов), Кристиян Славов (73 – Росен Кръстев), Минко Ластарджиев (41 – Атанас Ташолов), Милен Александров (41 – Ангел Лясков), Илиян Стефанов, Георги Янев – капитан, Георги Русев, Исмет Рамадан (63 – Божидар Божилов), Павел Головодов, Валентин Йосков