fallback
17:17 | 13 март 2014
Обновен: 11:41 | 20 септември 2024

„Черно море” изпусна „Литекс” в Ловеч

„Литекс” и „Черно море” направиха боево 0:0 на стадиона в Ловеч в мач от първия кръг на плеофите на Топ 7 в елитното ни първенство.Варненци буквално изпуснаха домакините. Още във 2-ата минута удар от въздуха на Георги Божилов мина над вратата.Веднага след това последва бърза контраатака за „Черно море” през центъра, Домовчийски комбинира с Божилов, но ударът на последния беше слаб и вратарят на „люляците” спаси. При открадната топка минута по-късно Окоро се опита да центрира остро, но вратарят на „Литекс” улови. Около 20-ата минута на 2 пъти „моряците” влязоха остро в полето на домакините, но опълченски защитата се справи с тях.След почивката варненци продължиха да търсят победата. Преди почивката Окоро и Домовчийски успяха да притеснят отбраната на „Литекс”, но гол не падна.През второто полувреме „моряците” продължиха да атакуват. Дойде 49-ата минута: Стенли Окоро навлезе в наказателното поле и падна, но нямаше сигнал от главния рефер Георги Димитров. Секунди след това гостите имаха и претенции за игра с ръка пеналта, но съдията не духна свирката.„Люляците” се опитаха в пристъп на гениалност да направят нещо, но варненци не дадоха особени възможности пред тях. Окоро продължи да тормози защитата на ловчанлии, но късметлийски те опазиха мрежата си суха.

„Литекс” – „Черно море” 0:0„Литекс”: Е. Александров, Попов, Бодуров, Божиков, Горанов, Колев (74 - Златинов), Цветков, Джазула, Цветанов (64 - Асприля), Том (57 - Ваюши), Джордан”Черно море”: Китанов, Станчев, Котев, Ж. Атанасов, Окоро (61 – Д. Атанасов), Д. Георгиев, Бергонси, С. Александров, Коконов (89 - Сталев), Божилов, Домовчийски (78 – Паланков)Съдия: Георги ДимитровЖълти картони: Цветанов; Окоро, Еденилсон, Георгиев, С. АлександровКрасимир НиколовБорис Проданов