11:34 | 30 април 2014
Обновен: 20:33 | 31 август 2024

„Морето” изпусна титлата в Младежката лига

„Академик” (Пловдив) е новият шампион в Младежката лига по баскетбол. На финала на турнира под тепетата тимът на домакините победи „Черно море - Порт Варна” със 71:67.
Първото полувреме бе абсолютно равностойно и завърши така. Малко след началото на третата част Академик направи серия от 12-2 и така дръпна с 9 точки. До края на частта тимът запази преднината си и я поддържаше в последната четвърт. По средата й варненци намалиха на 3 т., но веднага Васил Бачев върна тройка, а след още няколко атаки разликата се вдигна до 10 т., което на практика реши и мача.
Най-резултатен за победителите стана мъжкият национал Димитър Димитров с 30 т., като хвана и 10 борби. Васил Бачев се отчете с 18 и 7, а Николай Николов със 17 плюс 9.
За варненци с 18 т. завърши Ангел Нацкин, а Ангел Пейчинов се отчете със 17 т. и 8 борби.
На 3-то място завърши „Чардафон-Орловец” след успех с 69:59 над Балкан.