16:57 | 4 май 2014
Обновен: 22:34 | 31 август 2024

"Моряците" ликуват в Пловдив

Локомотив (Пловдив) и Черно море завършиха при резултат 0:2 в среща от 37-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред празни трибуни.
Димо Атанасов се разписа в 11-ата минута. Гостите започнаха двубоя концентрирано и успяха да поведат още при първото си положение. Сашо Александров центрира след пробив по дясното крило и Атанасов с глава отбеляза."Моряците" продължиха да са по-активни, но Иван Коконов и Бакари пропуснаха отлични възможности да удвоят преднината. В 35-ата минута шут на Георги Божилов пък премина на сантиметри над напречната греда.
В минутите до края на първата част "смърфовете" се отчетоха с пропуск на Спас Делев и падане в наказателното поле от страна на Мартин Камбуров, което обаче не бе уважено от съдията Таско Тасков.Едва в 50-ата минута "смърфовете" застрашиха сериозно вратата на Георги Китанов, но младият вратар спаси опасен изстрел на Йордан Тодоров. Чак 27 минути по-късно Камбуров получи шанс да се разпише, след като бе повален фронтално срещу вратата. Изстрелът му от фаул обаче срещна стената.