16:51 | 7 май 2014
Обновен: 05:21 | 7 септември 2024

„Морето” стъпи накриво на „Тича”

Дисципа наказа тежко “Черно море”

Черно море и Левски завършиха при резултат 1:2 на стадион "Тича" във Варна.Точен за "сините" бе Владимир Гаджев от дузпа в 8-ата минута. Валери Домовчийски пък изравни в 12-ата минута след много груба грешка на Станислав Ангелов. Валери Божинов даде отново преднина на гостите в 53-ата минута с глава.Двата тима започнаха много открито срещата с положения към двете врати. Първо Георги Китанов получи жълт картон, че игра с ръка извън наказателното поле при опит да спре Валери Божинов.При последвалото заучено положение след шут на Гаджев, Михаил Венков игра с ръка и бе отсъдена дузпа. Националът застана зад бялата точка и с точно изпълнение в долния десен ъгъл даде преднина на Левски. Гол на Генков бе отменен поради засада малко след това. В 12-ата минута Ангелов направи детинска грешка. Капитанът бе последен човек и при опита да подаде наляво, топката бе пресечена от Валери Домовчийски, който овладя топката на гърди и сам срещу Блажевич.
Домакините се заредиха с енергия след този гол и пропуснаха още няколко шанса чрез Домовчийски. Първият от тях в 16-ата минута, когато остана сам срещу Блажевич.
Буквално в последната минута на първата част Блажевичс една ръка изби в корнер удар с глава на Бакари.
Втората част започна с промяна за столичани. Елин Топузаков върна Орлин Старокин в центъра на защитата, а Пелето бе изместен в халфовата линия. Ново положение за "моряците" имаше в 49-ата минута, като този път Мики Орачев изчисти на метър от голлинията центриране към Бакари. В 53-ата минута Гаджев с перфектно центриране намери Божинов, който се отскубна от Кирил Котев и с глава вкара своя трети гол в "А" група.
Последваха две спорни ситуации в наказателното поле на гостите. Първо Иван Коконов падна в наказателното поле при сблъсък с Мики Орачев, когато Блажевич се хвърли в краката на двамата и хвана топката.Вторият бе в 73-ата минута, когато Бакари се откъсна, а Димов с решителен шпагат му влезе в краката и изчисти топката. При влизането обаче защипа краката на нападателя, който падна контузен и бе заменен на носилка.Въпреки желанията на варненци дузпа не бе отсъдена. Последваха две спасявания на Блажевич.
Треньорът на домакините Георги Иванов за последен път се изправи срещу "сините" преди през лятото отново да се завърне на "Герена".
„Черно море” – „Левски” 1:2
Голмайстори: Домовчийски (12); Гаджев (8, д.), Божинов (53)
„Черно море”: Китанов, Александров, Котев, Станчев, Венков, Еденилсон, Паланков (64 – Георгиев), Бакари (75 – Ат. Петров), Божилов (64 – Д. Атанасов), Коконов, Домовчийски
„Левски”: Блажевич, Крумов, Белаид (30 – Пл. Димов), Ангелов, Орачев, Старокин, Гаджев, Р. Цонев (84 – Б. Цонев), Мисяк (62 – Петков), Божинов, Генков
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Китанов, Венков, Еденилсон, Коконов, Бакари, Котев; Крумов, Орачев, Божинов, Гаджев, Петков, Ангелов