Варна 21°
12:26 | 14 май 2014
Обновен: 03:06 | 3 октомври 2024

„Черно море” с феновете срещу „Лудогорец”

С тренировка на „Тича” тимът на „Черно море” продължава подготовката си за последния мач от сезона с „Лудогорец”. Срещата официално е преместена за 19,30 ч. в неделя в Разград.
Дербито ще се свири от столичния рефер Калин Людмилов. Двубоят е от последния 40-и кръг на "А" група. Негови помощници ще са Иван Вълчев и Георги Славов, а за четвърти съдия бе определен Пламен Хинков. Събитията зад двете врати ще следят Ангел Баялцалиев и Димитър Желязков.
Любопитното е, че Людмилов е бивш футболист, преминал през школата на ЦСКА. Реферът вече ръководи мач между двата тима този сезон. Той надува свирката и в двубоя от 20-ия кръг на шампионата, когато „Черно море” завърши 1:1 при гостуването си на "Лудогорец Арена". Освен това Людмилов свири и срещата с „Ботев” (Пловдив) под тепетата приключила при същия резултат – 1:1.
„Моряците” се представят изключително добре срещу новия-стар шампион на България. Варненци не познават вкуса на загубата и до момента имат в мачовете 2 равенства и 1 успех.
Привържениците на „Морето” организират екскурзия до Разград за двубоя с „Лудогорец”. Тръгването е в деня на мача, а цената – 14 лв.
Иначе отборът на „Черно море” (набор`96) с треньор Иван Николов, записаха нов разгромна победа срещу „Черноломец” (Попово) с 9:0. Под Аспаруховия мост 18-годишните таланти на „Морето” вкараха само преди почивката 5 попадения.
По 2 гола за успеха реализираха Мартин Ангелов и Никола Радушев, а по един добавиха Карен Мадоян, Мерджан Мустафов, Антон Славков, Иван Илиев и Ангел Стоянов.
Така „Черно море” остава на 2-ро място в класирането, а лидер е тимът на „Лудогорец”.