16:08 | 20 май 2014
Обновен: 12:39 | 31 август 2024

"Локо" (Вн) на финал в хандбала

"Локомотив" (Варна) се класира на финал в мъжкото хандбално първенство, след като елиминира с 2:1 в плейофа шампиона "Добруджа". Решителният мач приключи преди минути във Варна с резултат 42:32 (24:12). Варненци ще срещнат "Фрегата" (Бс) в търсене на титла. Бургазлии имат предимство в домакинството.
Йордан Михайлов реализира 9 гола за победителите. За гостите най-резултатен бе Красимир Коев, който отбеляза 15 гола.
"Железничарите" гостуват в първите 2 срещи в Бургас в четвъртък и петък в 18 ч., след което ще домакинстват на 30 и 31 май. Ако се стигне до пети мач, той ще е в Бургас. Играе се до 3 победи.
"Добруджа" ще спори за бронза срещу "Спартак" (Вн). В серията се играе до 2 победи от 3 срещи.