Обновен: 15:29 | 15 август 2024

Слаба Пенева чета срещу Канада

По материала работи: Златина Добрева

България завърши 1:1 с Канада в контрола, играна в австрийския град Ритцинг.
Националите не бяха на ниво, като доста се измъчиха срещу непретенциозния си съперник. В 10-ата минута канадците изпуснаха възможността да поведат след грешка Минев, поправена за щастие от вратаря Стоянов. В 19-ата минута Ивелин Попов изведе Гълъбинов, който от малката пеналтерия простреля вратаря Борян - 1:0.
В 27-ата минута Канада изравни чрез Хътчисън от дузпа, отсъдена за груб фаул на Светослав Дяков срещу Рикетс - 1:1. Голът бе първи за канадците от 10 месеца насам, записали 8 загуби и 2 равни в 10 мача, с голова разлика 0:13.
През второто полувреме продукцията бе още по-слаба. Голмайсторът Гълъбинов бе заменен от Емил Гъргоров заради ангажименти с клубния отбор Авелино. Пропуски пред канадската врата направиха Терзиев и Бодуров. Десетина минути преди края на мача Георги Миланов получи контузия в лицето и се наложи да бъде заменен принудително. Игрови минути не записа титулярният страж на Черно море Георги Китанов, който беше в групата.
БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 1:1
1:0 Андрей Гълъбинов 19, 1:1 Хъчинсън 27
БЪЛГАРИЯ: Владислав Стоянов, Йордан Христов (74-Страхил Попов), Георги Терзиев (79-Илия Миланов), Николай Бодуров, Веселин Минев, Георги Миланов (81-Христо Златински), Светослав Дяков, Станислав Манолев (46-Симеон Славчев), Ивелин Попов, Тодор Неделев (60-Тодор Неделев), Андрей Гълъбинов (60-Емил Гъргоров)