11:18 | 24 май 2014
Обновен: 04:05 | 3 септември 2024

Младшата на "моряците" завърши с престижен успех над "Левски"

По материала работи: Златина Добрева

Юношите младша възраст на "Черно море" завършиха впечатляващо първенството в Елитната ни футболна група до 17 г. В среща от последния 30-и кръг младите "моряци" победиха като гости връстниците си от "Левски" с 2:1. Варненци влязоха по добре в мача, игран на един от помощните терени на "Герена" и пропуснаха няколко изгодни положения през първото полувреме, като веднъж уцелиха и гредата. В 60-ата минута обаче гостите проспаха едно балонно центриране и сините откриха резултата. Това обаче не стресна черноморци и в 68-ата мин. след отлична
 3-ходова комбинация между Николай Минков, Даниел Димитров и Валентин Йосков – последният изравни резултата след удар с глава. 4 мин. по късно голмайсторът за втори път прати топка в мрежата на домакините, този път след центриране на Емил Илиев. До края варненци можеха да направят успеха си още по убедителен, но Красимир Крумов нямаше шанс в завършващата фаза. Пред клубния сайт наставникът на победителите Тодор Каменов изрази задоволството си от представянето на своите възпитаници и показаният спортен хъс и злоба. Така "Черно море" завършва на 5-о място в крайното класиране с актив от 59 точки, след 18 победи, 5 равенства и 7 загуби и голова разлика 61:30.

"Черно море" 17: Валери Вълев/41-Велислав Маджаров/, Александър Михайлов/61-Костадин Георгиев/, Стоян Илиев, Давид Дараджански, Стефан Иванов, Валери Христов, Тони Атанасов/78-Слави Георгиев/, Емил Илиев/75-Красимир Крумов/, Даниел Димитров, Николай Минков, Валентин Йосков