IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
20:58 | 22 август 2015
Обновен: 01:22 | 24 април 2025

Българското дерби в Русия завърши с победа за Попето

Спартак Москва удари с 3:1 Амкар Перм като гост

По материала работи: Пламен Янков
Българското дерби в Русия завърши с победа за Попето

В среща от 6-тия кръг на руското футболно първенство Амкар /Перм/ загуби като домакин от Спартак /Москва/ с 1:3. Головете за московчани вкараха арменският полузащитник Юра Мовсисян в 20-та минута и холандският нападател Квинси Промес, който отбеляза два гола - в 66-та и в 71-та минута.


Голмайстор за домакините от Перм бе Януш Гол в 78-та минута. В отбора на Амкар /Перм/ като титуляр започна българският полузащитник-ветеран Георги Пеев, който в 67-та минута бе сменен от нигериеца Изуна Узочукву.


За отбора на Спартак /Москва/ през всичките 90 минути игра нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов.


С победата в първия мач от 6-тия кръг отборът на Спартак /Москва/ излезе на второ място във временното класиране с актив от 13 точки и мач повече. Лидер е ЦСКА /Москва/ с пълен актив от 15 точки. Амкар /Перм/ е на 8-мо място със 7 точки и мач повече.

 

gol.bg

 

 

 

Коментари

Новини Варна