Варна °
fallback
Спорт
08:30 | 19 август 2015
Обновен: 17:49 | 29 април 2025

Юнайтед се докосва до групите на ШЛ след обрат срещу Брюж

Англичаните се наложиха с 3:1, Майкъл Карик с автогол

По материала работи: Златина Добрева

Манчестър Юнайтед обърна с 3:1 Брюж в първа среща от плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионска лига.  

Белгийците поведоха на "Олд Трафорд" чрез автогол на Майкъл Карик, но "червените дяволи" направиха пълен обрат след две страхотни попадения на Мемфис Депай и гол с глава на Маруан Фелайни в продължението на мача.  

Депай демонстрира уникална класа и показа, че през този сезон ще е звездата на Юнайтед. Холандецът вкара два гола, а освен това участва във всяка една атака на отбора си и бе истинско страшилище за защитата и вратаря на гостите.  

От своя страна Брюж бе заложил на по-дефанзивен футбол и рядко поглеждаше към Ромеро, което коства на гостите и загубата. Трябва да се отбележи, че белгийците играха в намален състав след 79-ата минута, когато червен картон получи Мехеле.

Gol.bg

Автор на статията:
Златина Добрева
0 коментара
fallback
fallback