При голям зрителски интерес в новооткритата „Падел Арена Варна“ в морската столица се проведе най-мащабното състезание в този набиращ все по голяма популярност у нас спорт.
120 участници от 7 държави: Гърция, Молдова, Испания, Италия, Израел, Армения и България, показаха своите умения в четири категории на тридневната надпревара „Годзила Падел Къп“.
Класиране
Категория А – професионалисти
1.Георги Николов/Венямин Ниф
2.Янош Брогли/Юри Качетатян
3.Каталин Тропин/Виталий Счуча (Молдова)
Категория Б – напреднали
1.Дилян Янев/Юри Качетатян
2.Павел Маринов/Вилиян Денчев
3.Стоян Динчийски/Николай Дойчинов
Категория С – начинаещи
1.Никола Николов/Александър Щерев
2.Иван Иванов/Петър Личев
3.Весан Стойов/Борислав Терзиев
Категория Мix – смесени двойки
1.Ники Тупаров/Габриела Мартинска
2.Георги Николов/Светлана Николова
3.Георги Киселов/Жасмина Киселова
Победителите в отделните категории получиха купи и предметни награди от организаторите.
Паделът (Padel) е ракетна игра, която се играе както на открито, така и в закрити помещения. Тя комбинира елементи от тениса и скуоша и е популярна в много страни по света, а от скоро у нас. Паделът има дълга история, като се смята, че произлиза от Мексико през 1960-те години. Той се развива бързо и става много популярен в Европа и по света, а вече и в България.
Коментари