Варна °
fallback
Спорт
19:40 | 8 февруари 2025
Обновен: 08:48 | 18 април 2025

Славия взе скалпа на ЦСКА в столичното дерби

Белите победиха с 1:0

По материала работи: Александър Попов

Снимка: Lap.bg

Славия победи слаб ЦСКА с 1:0 на стадион "Александър Шаламанов" в среща от 20-ия кръг на efbet Лига.

Венцислав Керчев отбеляза единствения гол в средата на втората част в своя юбилеен мач номер 100 с фланелката на Славия.

ЦСКА изигра посредствен мач и не създаде нито едно чисто голово положение в двубоя и заслужено загуби.

Поражението е осмо за "червените" през сезона и тимът на Александър Томаш размени позицията си в класирането със Славия - ЦСКА вече е девети с 26, а "белите" са осми с равни точки и по-добри показатели в директните двубои.

Славия стигна до гол още в 9-а минута чрез Кристиян Стоянов, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада при изграждането на атаката.

Нападателят Йоанис Питас влезе в игра и направи своя дебют с червената фланелка след почивката, но само четири минути след неговото влизане Славия стигна до гол.

Иван Минчев центрира от свободен удар и Венцислав Керчев с глава прати топката в мрежата, ознаменувайки по най-добрия начин юбилейния си мач номер 100 с екипа на Славия.

До края играчите на ЦСКА така и не успяха да упражнят натиск в търсене поне на изравнителен гол и хаотичните атаки в червено бяха с лекота неутрализирани от бранителите на домакините.

Славия дори имаше отлична ситуация да отбележи втори гол, но Карл Фабиен се засуети и не успя да нанесе завършващ удар при контраатака от дясно.

Автор на статията:
Александър Попов
Славия цска
0 коментара
fallback
fallback