Варна 15°
fallback
07:42 | 25 октомври 2024
Обновен: 12:27 | 25 октомври 2024

Лудогорец загуби срещу Андерлехт в Лига Европа, разградчани играха над час с човек по-малко

Тотнъм и Лацио запазиха перфектния си баланс след победи срещу отбори от Нидерландия

Графика: DAZN

Лудогорец Разград отстъпи на белгийския Андерлехт с 0:2 като гост в мач от третия кръг на футболния турнир Лига Европа, след като българските шампиони останаха с човек по-малко още през първото полувреме заради директен червен картон на Кайо Видал. Така "орлите" са класирани на 33-о място с една точка, спечелена след равенство срещу Виктория Пилзен.

Лудогорец създаде първото чисто положение в мача, но Диниш Алмейда направи голям пропуск. Защитникът на българските шампиони стигна до топката на далечна греда след центриране на Рик Джонатан и я отигра с коляно, но не успя да уцели вратата на белгийците от около метър пред голлинията.

След половин час игра се появиха и първите големи проблеми за Лудогорец. Кайо Видал реагира бурно на нарушение на играча на белгийците Тристан Дегрееф и бутна съперника си, а главният съдия Филип Глова даде по един жълт картон на двамата. Словакът обаче прегледа ситуацията с ВАР и вдигна директен червен картон на Кайо Видал, оставяйки Дегрееф на терена.

Лудогорец удържа без допуснат гол до края на полувремето, но мачът се изнерви много. В рамките на десет минути съдията вдигна картони на Оливие Вердон, Ивайло Чочев, Рик Джонатан и капитана Педро Нареси, който ще пропусне следващия европейски мач на Лудогорец.

Санкциониран бе и старши треньорът на българския тим Игор Йовичевич, който предпочете да не прави промени на почивката.

Андерлехт натисна Лудогорец и стигна до гол в 67-та минута. Ян-Карло Шимич подаде на свой съотборник в наказателното поле и Хендрик Бонман отрази първия удар, а добавката на Шимич бе блокирана от друг играч на Лудогорец. Топката обаче попадна на пътя на появилия се малко по-рано на терена Самюел Едози, който преодоля стража на разградчани за крайното 1:0.

Лудогорец стигна до изравнителен гол в 90-ата минута на срещата, но той бе отменен. Педро Нареси спечели висока топка в наказателното поле на Андерлехт и я насочи към далечния ъгъл с глава, но тя рикошира от гредата и се върна в игра. Руан Секо успя да стреля на добавка и бе точен, но ВАР отмени гола заради засада на Нареси при центрирането.

Андерлехт стигна и до второ попадение чрез Андер Дрейер в четвъртата минута на добавеното време, с което бе оформен крайният резултат. Победата изкачи Андерлехт на върха в класирането на Лига Европа, където белгийците са равни с Лацио и Тотнъм с по девет точки.

Футболен турнир Лига Европа, мач от предварителната фаза между белгийския Андерлехт и българския Лудогорец:

Андерлехт - Лудогорец - 2:0 (0:0) голмайстори: 1:0 Самюел Едози 67, 2:0 Андерс Дрейер 90+4 червен картон: Кайо Видал 30 (Лудогорец) стадион: "Лото Парк", Брюксел главен съдия: Филип Глова, Словакия жълти картони: Тристан Дегрееф, Тома Фокет, Килиан Сардела (Андерлехт); Оливие Вердон, Ивайло Чочев, Педро Нареси, Рик Джонатан, Игор Йовичевич-треньор, Хендрик Бонман, Серджио Падт (Лудогорец).

състав на Андерлехт: Колин Косеман, Тома Фокет (83-Килиан Сардела, Ян-Карло Шимич, Леандер Дендонкер, Лудвиг Аугустинсон (75-Муса Ндиайе), Матс Ритс, Маджид Ашимеру (59-Каспер Долберг), Тристан Дегрееф (46-Самюел Едози), Марио Стрьойкенс (59-Яри Ферсхерен), Андерс Дрейер и Луис Васкес.

състав на Лудогорец: Хендрик Бонман, Сон (87-Дени Групер), Диниш Алмейда, Оливие Вердон, Аслак Фон Витри, Дерой Дуарте (75-Ерик Маркус), Ивайло Чочев (89-Агибу Камара, Педро Нареси, Рик Джонатан, Квадво Дуа (76-Руан Секо) и Кайо Видал.

Тотнъм и Лацио запазиха перфектния си баланс във футболния турнир Лига Европа, след като стигнаха до победи срещу отбори от Нидерландия в третия кръг на предварителната фаза. Англичаните спечелиха деветата си точка с 1:0 като домакини срещу АЗ Алкмаар, а италианците надвиха Твенте с 2:0 като гости, като с това двата отбора са равни с Андерлехт на върха. Белгийците спечелиха с 2:0 срещу Лудогорец.

Тотнъм спечели с лекота домакинството си на нидерландския АЗ Алкмаар, след като Ричарлисон вкара победното попадение в 52-та минута на срещата. Той бе точен от наказателен удар след нарушение на Максим Декер в наказателното поле и така Тотнъм остана с перфектните девет точки в турнира.

Лацио е със същия актив и по-лоша голова разлика, след като италианците спечелиха с 2:0 гостуването си на нидерландския Твенте. Домакините останаха с човек по-малко още в 11-ата минута заради червен картон на Ларс Унестрал, а Педро Родригес реализира в 35-ата минута и Густав Исаксен оформи крайния резултат в края на мача.

Атлетик Билбао се изкачи на осмо място в класирането със седем точки, след като баските се възползваха от гол на Нико Уилямс за победа с 1:0 срещу чешкия Славия Прага. Френският Олимпик Лион се смъкна на десето място, след като отстъпи с 0:1 на турския Бешикташ с попадение на Жедсон Фернандеш в средата на второто полувреме.

На 11-а позиция пък се изкачи шотландският Рейнджърс Глазгоу, който разгроми с 4:0 перфектния до момента ФК ФКСБ от Румъния. За Рейнджърс два гола вкара Вацлав Черни, а по един добавиха Том Лорънс и Хамза Игамане. Гръцкият Олимпиакос е 12-и също с шест точки след победа с 1:0 срещу шведския Малмьо.

Манчестър Юнайтед е далеч назад на 21-а позиция с едва три точки, след като англичаните завършиха 1:1 срещу Фенербахче като гости и записаха трето поредно равенство. Турският тим е на 14-а позиция с пет точки.

Манчестър Юнайтед нанесе първия удар в мача и го направи след точно четвърт час игра. Джошуа Зиркзее намери Кристиан Ериксен в наказателното поле на Фенербахче и той вкара с удар в долния ляв ъгъл, но Фенербахче отговори в началото на втората част. Юсеф Ел Несири спечели висока топка в наказателното поле на Юнайтед и изравни със силен удар с глава.

Автор на статията:
Слав Велев
Лудогорец Лудогорец Андерлехт Лига Европа резултати футбол мач мачове новини новини спорт Лига Европа резултати Лига Европа класиране