Обновен: 16:22 | 24 октомври 2024

Черно море стартира със загуба във волейболното първенство

Варненци паднаха с 1:3 като гости на Нефтохимик

По материала работи: Александър Дечев

Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели с 3:1 (25:19, 26:24, 28:30, 25:18) срещу Черно море (Варна) в мач от първия кръг на българския шампионат по волейбол за мъже.

Французинът с български корени Аксел Трухчев записа 22 точки на атака, два аса и три блокади за победата на Нефтохимик. 17 точки добави Розалин Пенчев, а Красимир Георгиев завърши с 12.

Нефтохимик спечели убедително първия гейм на 19 точки и във втория стигна до допълнителни разигравания за успех с 26:24 срещу гостите. Черно море върна един гейм с 30:28 в третата част, но варненци не успяха да докарат мача до тайбрек след нов изразителен успех на шампионите от 2023-а година в последния четвърти гейм.

Черно море взе първите две точки, но Нефтохимик изравни с ас и блокада на Трухчев, а топка в аут на Борис Начев даде преднина на домакините. Серията на Нефтохимик стигна до седем спечелени разигравания и Трухчев се отчете с още две успешни атаки, а бургазлии задържаха преднината си до края на четвъртата част. Красимир Георгиев пък довърши гостите с блокада за 25:18.

Симеон Димитров бе най-резултатен за Черно море с 15 точки.