Белия дебютира с победа начело на Спартак

Коуто донесе успеха на "соколите" над Локо (Пд), но веднага след това бе изгонен

По материала работи: Александър Дечев

Снимка: Фейсбук, Спартак (Варна)

Спартак (Варна) победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) в първи мач от 13-ия кръг на efbet Лигата, в който дебют направи Николай Киров-Белия начело на отбора. Единственият гол в мача вкара Бернардо Коуто в 87-ата минута.

Гостите играха повече от 30 минути с човек по-малко, след като в рамките на 13 минути Мартин Паскалев получи два жълти и съответно червен картон. В 88-ата минута и домакините останаха с 10 души, след като и голмайсторът Бернардо Коуто получи втори жълт и съответно червен картон. След този мач Спартак  има 24 точки в актива си и излезе на четвъртото място, а Локомотив е с 13 точки.

Първата възможност в мача бе за гостите в 11-ата минута, когато Ефе Али стреля от дистанция, но топката премина над вратата. В 23-ата минута Ахмед Ахмедов стреля от 20-ина метра, топката рикошира в играч на гостите и премина на сантиметри встрани от вратата на Локомотив Пловдив. При последвалия корнер Александър Цветков отклони топката с глава към вратата на гостите, където Ахмед Ахмедов успя да играе с нея и вкара гол. След проверка с ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка на нападателя на домакините. В 38-ата минута Марсилио стреля опасно, но топката премина над вратата на Спартак 1918 Варна.

В 50-ата минута Ахмед Ахмедов стреля от около 20 метра, но топката премина над вратата на гостите. В 58-ата минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Мартин Паскалев, който влезе в игра на полувремето, получи втори жълт и съответно червен картон.

В 62-ата минута Филип Лесняк отправи удар от дъгата на наказателното поле, но топката премина над вратата. В 76-ата минута Ромееш Ивей се освободи от Ангел Лясков и стреля по диагонал отдясно, но ударът му беше неточен. В 81-ата минута Ивей проби отдясно и пусна пас в наказателното поле на гостите, където Франк Риволиер пропусна да вкара гол от 5-6 метра. В 87-ата минута отново Ивей бе изведен отдясно и центрира в наказателното поле на гостите, където Ахмед Ахмедов стреля, но вратарят Мартин Луков спаси. При последвалата добавка обаче Бернардо Коуто бе точен и донесе трите точки на домакините.

Спартак (Варна) – Локомотив (Пловдив) 1:0

Спартак: Мартин Величков, Матео Петрашило, Франьо Пърце, Александър Цветков, Филип Лесняк (80-ата мин. Бернадро Коуто), Ромееш Ивей, Кристиан Илич (71-ва мин. Франк Риволиер), Па Конате (46-ата мин. Виктор Митев), Ахмед Ахмедов (90+3 мин. Даниел Халачев), Антонио Вутов, Ангел Грънчов

Локомотив: Мартин Луков, Ангел Лясков, Хорхе Сегура (90+1 мин. Владимир Медвед), Калоян Костов (46-ата мин. Мартин Паскалев), Оливер Камдем, Ефе Али, Ивайло Иванов, Жулиен Лами (78-ма мин. Кристиян Пешов), Марсилио (63-ата мин. Мартин Петков), Димитър Илиев (63-ата мин. Мартин Хайдаров), Хуан Переа

Голмайстор: 1:0 Бернардо Коуто (87 мин.)

Съдия: Любослав Любомиров

Жълти картони: Антонио Вутов, Бернардо Коуто (Спартак 1918 Варна); Мартин Паскалев, Димитър Илиев, Мартин Хайдаров (Локомотив Пловдив);

Червени картони: Бернардо Коуто (88); Мартин Паскалев (58)