Обновен: 16:55 | 16 октомври 2024

България допусна срамна загуба с 0:5 в Белфаст

Това сложи край на серията от осем мача без поражение при Илиан Илиев

По материала работи: Александър Дечев

България приключи серията си от 8 поредни мача без загуба по катастрофален начин, губейки позорно с 0:5 в гостуването си на Северна Ирландия в мач от Група 3 в Лига C от Лигата на нациите.

Хеттрик за Северна Ирландия вкара 21-годишният футболист на Стандарт Лиеж Айзък Прайс, който вкара първо в 15-ата минута след чудесен пас с външен фалц на Дион Чарлс, след това се разписа в 29-ата, когато вкара след пробив и пас на Броуди Спенсър, а в 81-ата минута реализира третия си гол със силен удар от около 20 метра. Вратарят на България Димитър Митов си вкара автогол в 32-ата минута, когато след удар на Спенсър, топката се удари в десния страничен стълб и рикошира в гърба на българския страж, за да влезе в мрежата му. За да стане катастрофата пълна, Джош Макгенис ни вкара пети гол минута преди края на редовното време след пас на Пол Смит.

С тежкото крушение тимът на Илиан Илиев падна до третото място в групата с 5 точки, докато Северна Ирландия събра 7 точки и излезе начело. Беларус и Люксембург завършиха 1:1 в другия мач от групата ни.

Следващият мач на България в Лигата на нациите е на 15 ноември като гост на Люксембург, докато за Северна Ирландия предстои домакинство на Беларус.

Северна Ирландия – България 5:0

Голмайстори: 1:0 Айзък Прайс (15'), 2:0 Айзък Прайс (29'), 3:0 Димитър Митов аг. (32'), 4:0 Айзък Прайс (81'), 5:0 Джош Макгенис (89')

Северна Ирландия: 12. Пиърс Чарлс – 5. Трай Хюм, 17. Пади Макнеър, 4. Еойн Тоал (45' - 22. Киарън Браун) – 2. Конър Брадли (К), 19. Шей Чарлс (85' - 21. Джош Макгенис), 16. Алистър Маккен, 20. Броуди Спенсър – 14. Айзък Прайс (86' - 13. Брад Лайънс) – 10. Дион Чарлс (74' - 9. Джейми Рийд), 8. Калъм Маршал (74' - 11. Пол Смит)

България: 1. Димитър Митов – 2. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов (79' - 18. Ивайло Чочев), 15. Симеон Петров, 5. Християн Петров – 7. Георги Костадинов, 14. Филип Кръстев (46' - 9. Здравко Димитров), 20. Серкан Юсеин (46' - 6. Валентин Антов) – 8. Радослав Кирилов, 17. Мартин Минчев (85' - 10. Георги Минчев), 11. Кирил Десподов (К) (22' - 22. Илиан Илиев-младши)

Съдия: Жером Бризар (Франция)

Жълти картони: Айзък Прайс, Еойн Тоал (С); Кирил Десподов, Филип Кръстев (Б)

Автор на статията:
Александър Дечев
Национален отбор по футбол футболни национали Северна Ирландия България Илиан Илиев национален отбор тежказагуба футбол български футбол срамна загуба