Обновен: 19:17 | 15 октомври 2024

Без изненади в IV кръг на квалификациите в АМФЛ-Варна

Фаворитите взеха своето в срещите си

По материала работи: Александър Дечев

Без особени изненади преминаха мачовете от четвъртия кръг на квалификациите за формиране на четирите лиги в Аматьорската минифутболна лига-Варна. Ето какво се случи в двубоите през изминалата седмица: WINBET Varna постигна четвърти пореден успех, след като надигра с 3:1 АМФК Лудата банда 2. Пасев (Играч на мача), Калчев и Василев отбелязаха за победителите, а Недев стори това за победените. МФК Тича е с девет точки след третия си пореден успех от четири срещи, като в този кръг надигра MFC Old School с 8:3. Стефанов бе определен за №1 в двубоя след четирите си гола, два добави Косев, а по един - Вальо и Танев. За съперника реализираха Маринов (2) и Хасанов. Инженери постигна първа победа - с 3:1 срещу Fullmax. Боев вкара два пъти за успеха, Георгиев стори това веднъж, а съотборникът им Диханов стана MVP. За опонентите им отбеляза Неделчев.

АФК Албион и FC Inazuma завършиха 2:2. Синан заби две попадения за "островитяните", а Недев и Велев направиха това за опонентите им. МФК Балерини записа четвърти убедителен успех, побеждавайки с 8:1 Red Partners. По два гола вкараха Петев (Играч на мача), Диев и МИРЧЕВ, а по един - Веси и Димов. За "червените" реализира ГЕНАТА. АФК Абсолют постигна третия си успех, след като надигра с 9:4 Вино и Мезе. Пенев вкара четири гола и стана Играч на мача, три добави Великов, а два - Петков. За съперника реализираха Димитров, Генков, Симеонов и Цветков. АМФК Лудата Банда би с 6:3 ФК Фратрия и с шест точки след четири кръга. Нестъров заби хеттрик и бе определен за №1 в срещата, а Найденов, Великов и Христов вкараха по веднъж. За загубилия тим точни бяха Левченко (2) и Михайлов. Атлетик Провадия постигна трета победа, надделявайки с 8:3 над Castalia 2. Кунчев се отчете с три гола, което му донесе наградата за MVP, Радича и Георгиев блеснаха с по два, а Ферай - с един. Колев (2) и Тодоров бяха точни за опонента. TNT удари с 5:3 Castalia и е с осем точки след две победи и две ремита до момента. ВЛАД стана Играч на мача с двете си попадения, а по веднъж противниковата врата поразиха Йорданов, Даскалов и Гечев. Матев (2) и Весо отбелязаха за съперника. Therma Village постигна трета победа - с 6:0 срещу ФК Любимец 13 - Варна, за който това бе първа загуба на точки. По два гола отбелязаха Димитров, Петров и Стойчев, който бе определен за №1 в срещата. МФК Импакт Варна и МФК Приятели завършиха наравно - 1:1. Точни за двата тима бяха Николов и Г.Панев. Четвърти пореден успех постигна ФК Дружба, след като надигра Odessos с 6:3. Сотиров блесна с четири гола, което му донесе приза за Играч на мача, а останалите за "добричлии" бяха дело на Димов и Боята. За съперника реализираха Бойко, Шалахин и Дементьев.  МФК Порто също е с 12 точки след четвъртия си пореден успех, като този път той бе изключително убедителен - 15:0 над МФК Тича 2. Жилчук бе определен за №1 в срещата след петте си попадения, а другите голмайстори бяха Радев (2), Младенов (2), Стоянов (2), Атанасов, Пеци, Коцето и Кмета. Сивите Гъски и МФК Волов направиха резултатно реми - 8:8. За символичните домакини Иванов вкара хеттрик, Тишо и Климентов се разписаха по два пъти, а Бай стори това веднъж. За "шуменци" отбелязаха Принца (3), Ники (2), Илиев (2) и Димитров. ФК Брайтън и Supporters United FC също не се победиха, завършвайки 3:3. Иванов, Куцаров и Илийката "клъвнаха" за "чайките", а Станев, Саид и Оулд отговориха за опонента. The Unity би с 6:2 Digital United. По два пъти точни бяха Гошката и Христов (MVP), а по веднъж - Петров и Минчо. За "дигиталните" и двата гола бяха дело на Seth. Скрита Сила (Мъдрево) вече е с две победи от три срещи, след като се справи с 6:3 срещу ФК Горното. Николов стана Играч на мача, след като се отличи с хеттрик, а другите попадения за "мъдревчани" вкараха Георгиев (2), Кирилов, Александров и Ахмед. Христов (2) и Преско се разписаха за загубилия тим. МФК Братухи и МФК Пекарни Чочо направиха нулево равенство. Това бе второ поредно реми за символичните домакини. Фермополис би с 3:0 Park the bus, завоювайки първи точки от началото на сезона. Точни бяха Николаев, Венци и Йорданов, а съотборникът им Жеков стана Играч на мача. МФК Монтана 2 също взе първите си точки след разгромен успех с 10:0 над Mazy Beach. Трима играчи се отчетоха с по един хеттрик - Yonchev 9, Йончето и Стария, който бе определен за №1 в двубоя, а Бончев се разписа веднъж. Първият състав на Монтана е с 12 точки след четвъртия си успех - с 6:2 над Date Palm. Камбата блесна с хеттрик и стана MVP, а останалите попадения за тима от северозапада бяха реализирани от Дегирменджи, Неджет и Дани. За опонентите им два пъти точен бе Василев. МФК Феникс е с 10 точки, след като надигра с 4:2 МФК Импакт 2 - iGaming. Марков стана Играч на мача, след като порази три пъти противникова мрежа, а веднъж това стори Данков. За загубилия тим реализираха Неделчев и Манчев.