Обновен: 14:15 | 7 октомври 2024

Григор Димитров стартира с победа в Шанхай

Българинът среща Алексей Попирин на 1/16-финалите

По материала работи: Александър Дечев

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с победа на "Мастърс"-а в Шанхай. В двубой от втория кръг хасковлията надигра с 6:3, 3:6, 6:2 Зизу Бергс от Белгия. Любопитното е, че срещата започна още в събота, но два пъти бе отлагана заради дъжд.

Срещата бе подновена на централния корт, който е единственият с подвижен покрив, при резултат 6:3, 2:4. Българинът спечели първия сет в събота след два реализирани и един допуснат пробив. При подновяването двамата взеха всяко от своите подавания, Зизу Бергс спечели сета с 6:3 и изравни резултата.

В третия сет Григор Димитров набързо взе първото си подаване, след което реализира пробив за 2:0. Двамата не сгрешиха при следващите си подавания. Гришо взе сервис-гейма си за 4:1, след което получи две точки за пробив, реализира първата и поведе с 5:1. Бергс обаче успя да върне единия пробив - 5:2. Григор не се срина и отговори подобаващо, като на свой ред проби и спечели мача.

В следващата фаза на турнира Григор Димитров ще се изправи срещу австралиеца Алексей Попирин, който елиминира сърбина Миомир Кецманович след чиста победа с 2:0 сета (6:3, 6:2).

Автор на статията:
Александър Дечев
Григор Димитров Григор Димитров Зизу Бергс Григор Димитров Шанхай Григор Димитров Алексей Попирин Григор Димитров години Григор Димитров кариера Григор Димитров програма Шанхай Григор Димитров следващ мач Шанхай