Спартак обърна Локо (Сф) от 0:2 и се изкачи на четвърто място

Ромееш Ивей "взриви" трибуните с гол в последната минута

По материала работи: Александър Дечев

Снимка: Фейсбук, Спартак (Варна)

Спартак (Варна) показа невероятен дух и победи с 3:2 Локомотив (София), въпреки че изоставаше с 0:2. Двубоят от 11-ия кръг на футболното ни първенство, който се игра под почти непрестанен проливен дъжз, стартира с гол "от съблекалнята" - Красимир Станоев откри резултата за "железничарите" във 2-ата мин. В 13-ата вече стана 0:2 след точен удар на Анисе Бру. Кристиян Илич върна "соколите" в играта в 28-ата мин., а Ахмед Ахмедов изравни в 59-ата. В самия край на редовното време Ромееш Ивей направи 3:2 и хвърли в луд екстаз трибуните на стадиона на варненци. С този успех играчите на Иван Цветанов излязоха на четвърто място в класирането с 21 точки.

Домакините започнаха ударно срещата, но пропиляха чиста голова възможност още в първата минута. Ромееш Ивей напредна по дясното крило и центрира за Ахмед Ахмедов, който овладя с гръб към вратата, обърна се и шутира, но Александър Любенов успя да се намеси и отрази.

Локомотив успя да поведе още преди да са изминали и 120 секунди футбол на стадион "Спартак". Столичните "железничари" се понесоха в контраатака във 2-рата минута, след като Анте Аралица получи топката и напредна по левия фланг, след което даде страхотен дълъг пас към Анисе Бру. Последният сви за Красимир Станоев, който с първото си докосване порази целта, за да даде аванс на своя тим рано в двубоя, пише dsport.

Гостите бяха близо до втори гол в 7-ата минута, когато Анисе Бру демонстрира страхотна скорост по лявото крило, след което центрира на първа греда, където Ангел Грънчов изпревари Анте Аралица, а топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, като бранителят на Спартак Варна се размина с това да си отбележи автогол.

Локомотив София удвои преднината си още в 13-ата минута. Анте Аралица направи страхотно подаване в дълбочина към Анисе Бру, който изпревари Виктор Митев, след което финтира Мартин Величков, за да прати топката в опразнената врата.

Спартак Варна върна едно попадение в 28-ата минута. Кристиан Илич напредна по дясното крило и центрира на втора греда за Виктор Митев, който подаде към Ахмед Ахмедов. Мамаду Диара изпревари нападателя на "соколите", но изпрати топката в краката на Филип Лесняк. Той шутира, но ударът му бе блокиран. Последва обаче добавка от страна на Илич, който не остави никакви шансове на Александър Любенов да отрази.

Ромееш Ивей отправи удар от далечно разстояние в 40-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Александър Любенов.

Спартак Варна пропусна страхотна възможност да изравни резултата още преди почивката. В 44-ата минута Филип Лесняк се възползва от рикоширала топката и шутира от воле от границата на наказателното поле на гостите, но Любенов направи страхотно спасяване.

Локомотив София бе по-активният от двата тима на старта на втората част. Доналдо Ацка получи топката в наказателното поле на "соколите" и шутира в горния ляв ъгъл на вратата с първото си докосване, но Мартин Величков отрази в 50-ата минута.

Йоан Бауренски стреля отправи удар от границата на наказателното поле в 56-ата минута, но Александър Любенов се намеси.

Спартак Варна стигна до равенството в 59-ата минута. Антонио Вутов изведе Ахмед Ахмедов зад гърба на отбраната на Локомотив София. Голмайсторът в efbet Лига излезе очи в очи с Александър Любенов и шутира покрай стража на гостите, за да възстанови паритета.

В 64-ата минута Ромееш Ивей получи топката в наказателното поле, като си нагласи топката на левия крак и потърси горния десен ъгъл на вратата, но не успя да намери целта.

В следващите минути играта се накъса, а чистите голови положения пред двете врати липсваха.

Спартак Варна сътвори страхотен обрат, който стана факт в 90-ата минута. Кристиан Илич изведе Ахмед Ахмедов очи в очи срещу Александър Любенов, койго успя да скъси ъгъла и да отрази. Мамаду Диара не успя да изчисти топката по най-добрия начин. Ромееш Ивей пък изпревари Диме Димов, за да успее да играе с топката и да я прати в опразнената врата на Локомотив София.

Спартак Варна - Локомотив София 3:2
Спартак Варна: 76. Мартин Величков – 3. Матео Петрашило, 44. Ангел Грънчов, 4. Франьо Пърце – 14. Ромееш Ивей(90'+4' - 88. Радослав Димитров), 8. Филип Лесняк, 5. Йоан Бауренски (59' - 6. Александър Цветков), 11. Виктор Митев (К)(54'- 21. Па Конате) – 39. Антонио Вутов (90'+4' - 7. Бернардо), 16. Кристиян Илич –  29. Ахмед Ахмедов

Локомотив София: 24. Александър Любенов (К) – 47. Стефан Ламбезе, 26. Мамаду Диара, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко – 5. Атанасиос Пицолис (67' - 10. Валентин Николов), 31. Красимир Станове, 3. Доналдо Ацка – 13. Селсо Рапосо, 29. Анте Аралица (74' - 18. Светослав Диков), 11. Анисе Бру (74' - 98. Стив Траоре)

Жълти картони: Ромееш Ивей, Франьо Пърце, Виктор Митев, Антонио Вутов (Спартак Варна); Атанасиос Пицолис, Анисе Бру (Локомотив София)

Съдия: Иво Андреев