Обновен: 01:19 | 29 септември 2024

Черно море и ЦСКА не успяха да си вкарат гол във Варна

Стадион "Тича" остава непревземаема крепост вече в 24 поредни мача

По материала работи: Александър Дечев

Черно море и ЦСКА не успяха да се победят в двубой от 10-ия кръг на българското първенство, който завърши при резултат 0:0. По този начин „моряците“ остават непобедени на „Тича“ от края на сезон 2022/2023 г., или цели 24 поредни срещи. "Армейците" прекъснаха серията от две поредни загуби от варненци. С това равенство тимът на Илиан Илиев събра 19 точки и се намира на 3-то място във временното класиране, докато хората на Александър Томаш вече са 11-и с 10 точки в актива си.

Мачът във Варна започна с високо темпо, като и двата отбора тръгнаха в атака от първия съдийски сигнал, пише Dsport.  В 25-ата минута Тибо Вион центрира остро от ъглов удар, а Матиас Фаетон засече топката на бизката греда, но я прати покрай левия страничен стълб. Първият точен удар в мача дойде в 33-ата минута, когато играчите на ЦСКА не успяха да изчистят топката и тя стигна до Ренан Арияш, който стреля от дъгата на наказателното поле, но Густаво Бусато спаси.  ЦСКА стигна до точен удар в 41-ата минута, когато Фаетон намери Локило, който бе извън наказателното поле, но стреля и провокира Пламен Илиев да се намесва. Минута по-късно Коялипу също опита да стреля, но не уцели добре топката и тя излезе в аут.  До края на първата част повече сериозни положения нямаше и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна на ниско темпо, като двата отбора не рискуваха в предни позиции, в резултат на което опасните атаки липсваха.  След час игра резервата в състава на гостите - Илиан Илиев-младши, стреля от позиция извън наказателното поле, но Пламен Илиев нямаше проблем със спасяването. В 70-ата минута Аарон Исека бе изведен от зад защитата от Тобиас Хайнц. Той се измъкна от защитниците на варненци и хладнокръвно прати топката в мрежата на Черно море. Голът обаче, не бе зачетен заради засада на нападателя, който получи жълт картон заради яростта си заради незачитането на гола. При ответната атака Густаво Бусато направи феноменално спасяване при удар на Мазир Сула, който засече ниско центриране отдясно на Дуду.  Четвърт час преди края на редовното време Исека овладя добре топката в половината на Черно море, след което намери Зюмюр Бютучи. Той навлезе в наказателното поле, където нагласи топката на десния си крак и шутира, но Илиев блесна с добра намеса. В 79-ата минута Исека отново бе изведен зад защитата с дълго подаване. Този път засада нямаше, но вратарят на варненци спаси удара на белгиеца. Черно море отговори с атака по лявото крило. Сула пусна топката към Клаудиу Кешеру в наказателното поле, но шутът му от малък ъгъл бе отразен от Бусато. Зюмюр Бютучи стреля добре от пряк свободен удар в 84-ата минута, но прати топката право в обятията на Илиев. До края на срещата и двата отбора имаха положения, но така и не успя да се стигне до гол, като по този начин мачът завърши без победител и без попадения.

В следващия кръг от шампионата Черно море ще гостува на Славия, а за ЦСКА предстои домакинство на Септември София.

Черно море – ЦСКА 0:0

Черно море: 33. Пламен Илиев, - 6. Виктор Попов, 3. Живко Атансов, 27. Даниел Димов (к), 15. Дани Мартин - 88. Ренан Арияш (64' - 5. Начо Паис), 71. Васил Панайотов - 11. Дуду (86' - 17. Мартин Милушев), 10. Мазир Сула (86' - 7. Брено Тейшейра), 23. Едгар Пашеко (64' - 8. Асен Дончев) - 9. Исмаил Иса (64' - 13. Клаудиу Кешеру)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) – 15. Тибо Вион, 6. Лиъм Купър, 5. Ломбард Делова, 18. Мика Пинто – 26. Марселино Кареасо, 99. Джеймс Ето’о – 22. Джейсън Локило (46' - 73. Илиан Илиев-младши), 10. Джонатан Линдсет (64' - 14. Тобиас Хайнц), 11. Матиас Фаетон (46' - 9. Зюмюр Бютучи) – 77.Годуин Коялипу (64' - 45. Аарон Исека)

Съдия: Георги Гинчев

Жълти картони: Дуду (Ч); Аарон Исека (Ц)