Варна 24°
15:45 | 25 септември 2024
Обновен: 17:22 | 25 септември 2024

Наградиха победителите за купа „Класик Варна“

Близо 100 състезатели от всички спортни центрове в страната взеха участие в третото издание на турнира по бодибилдинг и фитнес

Снимка: Община Варна

Близо 100 състезатели от всички спортни центрове в страната взеха участие в третото издание на турнира по бодибилдинг и фитнес за купа „Класик Варна 2024“. Организатор на събитието е спортен клуб „Класик“, със съдействието на Община Варна и Българската бодибилдинг и фитнес федерация.

Купа „Класик Варна" е инициатива с благотворителна кауза под мотото „Спорт срещу зависимости“. Участниците са в четири възрастови групи: младежи, девойки, мъже и жени, разделени в 25 категории. Те показаха своите спортни умения в многофункционален спортен клуб „Владислав Варненчик“.

При младежите две титли завоюва Петър Иванов от „Гладиатор“ (Разград), медали в същата категория спечелиха и Петър Петров от същия клуб и Илия Линков от „Олимпия“ (Русе).

При девойките се открои Джансу Назиф от клуб „Гладиатор“, следвана от Ирина Литвинова и Ванеса Георгиева и двете от клуб  „Драганички 3Д Тийм“.

В категория мъжка физика до 173 см се наложи Илия Лосиков от „Гладиатор“, до 179 см – Тодор Кръстанов от клуб „Тримонциум“ (Пловдив), а над 179 см – Петър Петров „Гладиатор“, който триумфира и в абсолютната категория.

Максим Раков от клуба на домакините „Класик“ (Варна) стана победител в категория мускулеста физика, а Антонио Андреев от „Драганички 3Д Тийм“ в класическия бодибилдинг.

Венелина Вълчева от състава на „Велев“ (Варна) е №1 при жените в категория бикини до 160 см, Ванеса Георгиева е първа до 164 см, Ирина Литвинова до 169 см, а Джансу Назиф победи в над 169 см и в абсолютната категория. Последните два приза при дамите получиха Жасмина Димитрова от „Класик“, в категория Уелнес и Антонина Анчева от „Драганички 3Д Тийм“, която стана Фит модел.

При ветераните отличен бе Пламен Иванов от клуб „Велев“ (Варна), а в класическата физика – Антонио Андреев.

В бодибилдинга до 70 кг се наложи Петър Петров, до 80 кг – Пламен Иванов, до 90 кг – Димитър Леков от „Чани“ (Варна) и над 90 кг – Николай Пенчев от Гладиатор, който стана победител и в абсолютната категория.