Спартак и Левски не успяха да си вкарат пред пълни трибуни във Варна

Двата отбора създадоха доста интересни положения за гол

По материала работи: Александър Дечев

Снимка: Фейсбук, ПФК Спартак Варна

Спартак (Варна) и Левски не се победиха и завършиха наравно 0:0 в мач от седмия кръг на efbet Лига, който бе първи за домакините след раздялата с досегашния старши треньор Александър Томаш. Въпреки това, те остават в челото на класирането. Левски е първи с 16 точки, а Спартак е втори с две по-малко. След паузата в изтегления 12-и кръг столичани гостуват на ЦСКА 1948, докато „соколите“ гостуват на Ботев Враца.

В деветата минута Антонио Вутов стреля директно от пряк свободен удар, но уцели тялото на Кристиан Димитров в стената, последва добавка на Филип Лесняк, но топката прелетя високо над вратата на Левски. Гостите от София имаха възможност за гол две минути след това, когато Евертон Бала напредна по левия фланг и намери Александър Колев, който нанесе удар, но бе спрян от своя адаш Александър Цветков.

В 17-ата минута Асими Фадига получи пас отдясно, след което стреля от около 20 метра, но не успя да вкара необходимата сила в изпълнението и Мартин Величков безпроблемно уловия първия точен удар в мача.

В 21-вата минута Кристиан Илич овладя топката на дъгата на наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и нанесе шут, който премина покрай вратата, пазена от Матей Маркович.

В 23-ата минута Антонио Вутов изведе Па Конате отляво, той надигра Алдаир, след което намери Илич, той стреля, но бе блокиран от Келиан ван дер Каап и топката излезе в корнер. След ъгловия удар Ромееш Ивей шутира отдалеч, но неточно.

Пет минути след това Па Конате направи нов пробив отляво, намери Антонио Вутов, а той стреля от границата на наказателното поле, но слабо и право в ръцете на Маркович.

Половин час игра след началото на срещата Евертон центрира от свободен удар отляво на наказателното поле, в него забравен бе Кристиан Димитров, който нанесе удар с глава, но в ръцете на Мартин Величков.

В 34-ата минута Антонио Вутов пое топката, напредна в свободното пространство и нанесе много силен удар с левия крак към долния ляв ъгъл, но не уцели очертанията на вратата.

Две минути по-късно се стигна до сериозно неразбирателство между вратаря на Спартак и защитник на "соколите", Асими Фадига стреля към полуопразнената врата, но много слабо и Ангел Грънчов блокира.

В 37-ата минута Карлос Охене стреля от дъгата на наказателното поле, Вутов блокира с ръка и се стигна до свободен удар, с чието изпълнение се нагърби Алекс Колев, стреля в стената, Евертон добави, но над вратата.

В 43-ата минута Евертон центрира топката от ъглов удар към Кристиан Димитров, който се оказа непокрит и нанесе много опасен удар, който премина на няколко сантиметра покрай вратата на Спартак, пише Dsport.

В добавеното време на първата част Охене пусна хубав извеждащ пас за Майкон, който нанесе диагонален удар по земя, Мартин Величков изби в корнер, а от него не последва нищо интересно и двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

По-малко от 30 секунди след началото на второто полувреме Левски можеше да вкара гол. Мустафа Сангаре проби отляво и центрира за Алдаир, който стреля от воле, но Величков успя да избие.

В 47-ата минута Матео Петрашило напредна през центъра на терена и нанесе удар към горния десен ъгъл, с който обаче Матей Маркович се справи без никакви проблеми.

В 54-ата минута Евертон получи пас отляво, навлезе в наказателното поле и нанесе удар по земя към десния ъгъл, но Мартин Величков се отчете с добро спасяване.

В 73-ата минута Ромееш Ивей елиминира Майкон и нанесе диагонален удар към десния ъгъл, но топката премина доста встрани от вратата на столичани. Три минути след това Вутов стреля от дъгата, а след рикошет Спартак получи корнер.

В 86-ата минута Антонио Вутов стреля от малък ъгъл от пряк свободен удар, но над вратата на Левски. Две минути по-късно Бернардо пробва късмета си от далечна дистанция, но отново над напречната греда.

СПАРТАК ВАРНА - ЛЕВСКИ 0:0

Спартак Варна: 76. Мартин Величков - 3. Матео Петрашило, 44. Ангел Грънчов (К), 6. Александър Цветков - 14. Ромееш Ивей, 5. Йоан Бауренски (80' - 7. Бернардо), 8. Филип Лесняк, 21. Па Конате (77' - 11. Виктор Митев) - 16. Кристиан Илич, 39. Антонио Вутов (90'+2' - 9. Франк Риволие) - 29. Ахмед Ахмедов

Левски: 44. Матей Маркович - 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами (К) - 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 97. Асими Фадига (65' - 11. Джавад Ел Джемули), 3. Майкон - 17. Евертон (73' - 88. Марин Петков) - 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре (86' -  7. Фабио Лима)

Съдия: Георги Давидов

Жълти картони: Ангел Грънчов, Йоан Бауренски, Антонио Вутов, Матео Петрашило (Спартак Варна), Цунами, Карлос Охене, Асими Фадига (Левски)