Обновен: 16:07 | 15 септември 2024

Черно море II с първа победа в Трета лига

Варненци биха с 3:2 като гости Ботев (Нови пазар)

По материала работи: Александър Дечев

Дубълът на Черно море постигна първа победа в Североизточната Трета лига. „Моряците“, водени от Мартин Христов, надделяха с 3:2 при гостуването си на Ботев (Нови пазар) в мач от 2-рия кръг на шампионата.

И петте гола в срещата паднаха през първата част. Варненци поведоха в резултата в началото на двубоя чрез Борис Стойков, като до средата на първата част изпуснаха да покачат. В 21-вата минута лошо върната към вратаря топка доведе до дузпа в полза на домакините, които я превърнаха в гол. Само 4 минути по-късно след центриране от корнер „зелено-белите“ си отбелязаха автогол – 2:1. До края на полувремето Черно море се активизира и успя да стигне до обрат чрез Тони Михайлов (32) и Николай Костадинов (41).

През втората част „моряците“ имаха възможности за още попадения, но не успяха да си завършат атаките по най-добрия начин.

В следващия кръг Черно море приема тима на Лудогорец III. Мачът е на 30 август, петък от 18 часа на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море II: Денислав Стойчев, Димитър Павлу, Андрей Христов, Пламен Аршев, Борис Стойков, Христодар Христов, Николай Костадинов, Берк Бейхан, Димитър Заимов, Петър Маринов, Тони Михайлов (Антоан манасиев, Пресиян Царев, Георги Венциславов, Даниел Райчев, Даниел Георгиев, Мартин Петков, Димитър Ковачев, Кристиян Михайлов, Васил Касабов.