Обновен: 15:17 | 19 септември 2024

Тодор Михалев завърши 12-и полуфинала на модерния петобой в Париж

Спортистът от Аксаково остана само на три позиции от класирането за финала

Тодор Михалев завърши 12 полуфинала на модерния петобой в Париж 2024.

Спортистът от Аксаково остана само на три позиции от класирането за финал на олимпийските игри.

Въпреки това Тодор Михалев записа най-доброто олимпийско представяне за България в модерния петобой, но за съжаление това не бе достатъчно за място на финала.

ихалев зае общо 12-а позиция в полуфиналите на този доста любопитен и различен спорт, но голямата цел бе място сред първите девет, които ще са част от утрешния финал.

Все пак Михалев значително подобри най-дорбото родно постижение на Олимпиада, което бе 21-о място на Стоян Златев още през 1976-а.

Общо осем българи са записали 17 участия в олимпийската история на модерния петобой, а Тодор Михалев регистрира най-силното представяне в тази вече вековна надпревара, в която състезателите последователно преминават през фехтовка, конна езда, плуване и бягане със стрелба.

Спортът възниква по идея на Пиер дьо Кубертен - бащата на модерните игри, като идеята е да включва всички умения, които един кавалерист трябва да притежава - дуелиране, езда, плуване, бягане и стрелба.

Тодор Михалев още с вчерашната фехтовка успя да си осигури място сред първите 18, а днес нещата тръгнаха много добре при ездата, като преди плуването и бягането със стрелба, родният представител бе четвърти в общото класиране.

Той не направи най-доброто си плуване и изостана с две позиции, стартирайки бягането със стрелба от шестото място.

За съжаление Михалев направи доста грешки при първите си стрелби, а и сякаш силите му не стигната за по-добро бягане, защото родният представител загуби шест позиции и остана извън утрешния финал.

Все пак неговото представяне ще остане най-доброто в за България в олимпийската история на мдоерния петобой.