Варна 20°
13:20 | 6 август 2024
Обновен: 12:18 | 19 септември 2024

Кирил Милов отпадна от олимпиадата в Париж

Той загуби първия мач в репешажите за бронзовия медал в категория до 130 килограма

По материала работи: Александър Дечев

Кирил Милов не успя да се възползва от втория си шанс и загуби първия мач в репешажите за бронзовия медал в категория до 130 килограма на турнира по класическа борба на Олимпийските игри в Париж. Той допусна поражение с 4:6 точки от Абделлатиф Мохамед от Египет.

В първите секунди и двамата бяха пасивни, като египтянинът получи предупреждение за пасивност и се стигна до партер около минута след началото на схватката. Българинът се възползва и направи 4 точки. След това обаче Мохамед стигна до обрат и поведе с 5:4.

В началото на втората част Милов бе избутан извън зоната за схватката и резултатът стана 6:4 за Мохамед.

След това българинът се опита да направи обрат, но силите му не стигнаха срещу физически по-силния му съперник.